Tagowanie pasów jezdni

@d3mol3k @Krystek

To drugie, zapomniałem przedłużyć, zmigrowałem na inną (javnik.ga) aby uniknąć kosztów :smiley: Ale właśnie “wykupiłem” ponownie tamtą, więc z pewnością, jak tylko będę miał fizyczny dostęp do serwera, wróci na poprawny adres. Na razie wystarczy zamienić .tk na .ga i powinno śmigać

Podjąłem wyzwanie i spróbowałem swoich sił w “destination:”. Wzorowałem się na stronie Javnika, a konkretniej widocznej tam wizki tego odcinka osm.org/way/224904418. Gdyby ktoś był chętny sprawdzić moje pierwsze poczynania w tym zakresie na łódzkim rondzie Korfantego byłoby miło.

osm.org/way/340312679
osm.org/way/340312685
osm.org/way/151850020

Wschodnią odnogę Limanowskiego na razie pominąłem, bo nie wiem czy drogowskazy umieszczone nisko (nie nad jezdnią) też tak nanosimy?
Drugie pytanie, za co odpowiada tag “destination:colour:back:lanes=*”?
Kolejne pytanie, czy dobrze robiłem pomijając powielane wartości znaczników jeżeli dla konkretnego pasa odpowiednia jest tylko jedna wartość? Np.

white|white|white|blue

zamiast

white;white|white;white|white;white|blue;blue

gdy na każdy kas przypadają dwa miasta na tym samym kolorze.

Dziękuję za spostrzeżenia.

EDIT. Niestety, ale mapka linkowana przed d3molka (osm.mueschelsoft.de/destinations/example/#zoom=13&lat=52.3459&lon=20.2407) nie wczytuje się, a na stronie javnik.tk/OLV/render.pl nie potrafię dostrzec takowej, chyba że już ślepnę.

EDIT2. Okej, ogarnąłem, że wystarczy wpisać id obiektu do tego Visualizera i pokaże się zmapowany drogowskaz. No i wynik nie jest szczytem moich oczekiwań, ale mniej więcej już wiem o co chodzi. To trzeba dokładnie poznać jak modelowanie 3D, choć na szczęście tutaj się tyle nie czeka na render co przy demówce F4map.

@Fan Map - przejrzałem pracę - fajnie że ktoś to robi dalej. Błąd masz w tej linii: http://osm.mueschelsoft.de/destinations/example/#zoom=13&lat=52.3459&lon=20.2407 bo tablica wyświetla się podwójnie i jest tam niezły bajzel w strzałkach kierunkowych na dole tablic :wink:

Nie wiem czy nie warto dodawać przy tagowaniu destination:lanes destination:colour=green dla naszego koloru tablic - czyli zielone. Spróbuj czy zmieni się to żółte niemeckie tło dla landówek na nasze zielone.

Problemem dla tej strony jest poprawne wskazywanie strzałek kierunkowych pasów dla pasu gdzie turn_lanes=right;through czyli gdy wskazuje dwa różne kierunki na danym pasie.

Myślę że warto też za rondem na pasach uzupełnić informacje destination: dla kierunków gdzie dana droga prowadzi.