Tagowanie parkingu

Zamierzam dodać do parkingu informację o nawierzchni, przy okazji dodając miejsca parkingowe. Cały parking jest wyłożony kostką brukową (“surface=paving_stones”), z wyjątkiem części miejsc parkingowych, które są wyłożone płytami ażurowymi (“surface=grass_paver”). Czy oprócz miejsc i alejki otagować teren parkingu “surface=paving_stones” jako oznaczenie domyślne?
PS. Ustawienie pojazdów zaznaczyć przy miejscach parkingowych, całym parkingu czy obu obiektach?

Ponawiam temat zapoczątkowany w tym poście po braku odpowiedzi w rozsądnym czasie.

Ja bym oznaczył surface również dla parkingu jeśli jest jedno dominujące.
Pojedyncze miejsca parkingowe to już mocne szczegóły, nie do końca rozumiem co masz na myśli pytając o ustawienie pojazdów - jedno miejsce to jeden pojazd.

Czyli podsumowując:

amenity=parking + surface=* + parking=*
highway=service + service=parking_aisle + surface=*

A jeśli chcesz bardzo szczegółowo to jeszcze miejsca

amenity=parking_space + surface=*

Co do miejsc parkingowych, sugerowałem się stroną wiki OSM (przypadek kiepskiego orto); wiem, że ma zastosowanie tag “capacity”. Co do ustawienia pojazdów, mam na myśli tag “parking:orientation”.

Mało kto tak robi - oznaczanie miejsc przy kiepskim orto, dlatego nie pomyślałem o tym.
Nie wiem jak powinno się to oznaczać, więc ja dla pewności dałbym w obu (w parkingu chyba nie zawsze będzie to możliwe). Ale może ktoś jeszcze się wypowie?
A tak w ogóle, to IMHO nie ma wielkiego sensu w oznaczaniu parking_space z capacity > 1, możesz dać te tagi po prostu do parkingu.

Dzięki za poradę.