Tagowanie opuszczonych stacji i przystanków kolejowych

W Polsce mamy jakieś 250 stacji i przystanków kolejowych otagowanych jako railway=station/halt + disused=yes. Obecnie tagowanie disused=yes jest niezalecane i w sumie są ku temu powody. Nowe, zalecane tagowanie dla wszystkich nieużywanych obiektów to disused:klucz=wartość. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:disused

Zauważyłem, że obecny styl CartoCSS Mapnika, w przeciwieństwie do starego, ignoruje disused=yes na railway=station/halt, tzn. nie wyszarza ikonki i nazwy. To może wprowadzać w błąd. Jednak nowe tagowanie nie jest wspierane przez render ( https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/111 )
Co Wy sądzicie o tagowaniu takich obiektów? Z pewnością nowy schemat jest bardziej logiczny, ponieważ chyba mało który program konsumujący dane OSM sprawdza disused=yes przy parsowaniu POI, gdyby być poprawnym to kwerendy Overpassa też się nam komplikują. Z drugiej zaś strony nie jest jeszcze wspierane przez Mapnika. No ale powtarzamy ciągle “nie taguj pod render” :wink: Więc może trzeba być konsekwentnym?

Jak dla mnie oczywiście aktualna wersja, czyli prefiks disused: (lub prefiks abandoned: jeśli obiektu nie da się przywrócić do użytku bez kapitalnego remontu http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:abandoned ). Im więcej będzie tak otagowanych obiektów, tym większa szansa na uwzględnienie tego tagowania przez programy renderujące.