grelus
(Grelus)
April 23, 2021, 5:53pm
21
moim zdaniem jeżeli przebruki pełnią rolę tylko ozdobną, i np. można sensownie je ominąćpo nawierzchni z płyt bo są tylko niewielkimi elementami to dałbym paving_stones. To samo jeżeli jednak jest tego bruku dużo i trudno go ominąć to dawałbym bruk. Np. tu w Szczecinie jest taki deptak:
https://www.mapillary.com/map/im/p3RmeDEBRAfcZ1IDgV8-NA
Poza sezonem jak jest pusto można go rowerem pokonać po pasku równiutkich płyt, ale tagowanie jest jako unhewn_cobblestone i myślę, że słusznie
Rogoyski
(Rogoyski)
April 23, 2021, 7:23pm
22
unhewn_cobblestone to kocie łby. Tu mamy bruk, czyli sett .
maraf24
(maraf)
May 5, 2021, 11:52pm
23
Ja mam w sumie podobne pytanie, więc zapytam tutaj.
Jak mapować ozdobne powierzchnie? Chodzi mi o coś w stylu Rynku i okolic we Wrocławiu. Chodniki potrafią mieć kilka różnych powierzchni na tym samym odcinku i nie wiem, jak się za to zabrać.
Powierzchnie mapuje się poprzez area=yes + highway=* lub area:highway=*
Marek_P
(Marek P)
August 11, 2021, 7:59am
24
surface:left surface:right dawałem w jednym podobnym miejscu (choć tam był asfalt/kostka)
a do surface dałbym gorszą z nawierzchni lub surface=concrete_plates;compacted
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Forward_%26_backward,left %26_right#Left_and_right https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Forward_%26_backward,left %26_right wyjaśnia co jest lewo a co prawo (liczy się kierunek lini)
Marek_P
(Marek P)
August 12, 2021, 4:55am
26
Dzięki. Wprawdzie walidator JOSM ma z tym problem, ale najwyraźniej tego typu nawierzchnia nie została przez architektów OSM przewidziana