Tagowanie ilości mieszkań w budynku wielorodzinnym.

Czy ktoś się zastanawiał nad dodawaniem tagu do budynku wielorodzinnego, określającego ilość liczbę mieszkań w budynków, jako wymóg obowiązkowy.
Tego typu informacja może określić ilość liczbę mieszkańców na danym terenie, lub inne wartości, biorąc pod uwagę jakieś średnie wyliczenia na jedno mieszkanie.
Jaki to powinien być tag?

Nie ma jeszcze takiego tagu.
Informacja nie wiem czy wiele by przyniosla bo ilosc mieszkanców na mieszkanie zalezy chyba od wielu czynników.
Czasem trudno by bylo okreslic dokladna ilosc mieszkan, gdyz zdarza sie, ze ludzie kupuja dwa male mieszkania w blokach laczac je w jedno i trzeba to wiedziec bo z zewnatrz nie widac :confused:

Wydaje mi się, że lepiej tagować zakres numerów mieszkań na wejściach do klatek schodowych. Też się osiągnie informację jak dużo jest mieszkań w budynku, a przy okazji pomaga to w “nawigacji” do właściwej klatki.

PS: nie ilość, a liczba mieszkań i liczba mieszkańców. Ilość jest do niepoliczalnych.

Ojtam ojtam, nie ma :wink: Można użyć capacity= jak do parkingów.

…i hoteli. Przynajmniej niektórzy tak też go używają, ale przy hotelach jest to o wiele cenniejsza informacja z wiadomych względów.

Ale co z kamienicami? Jedno wejście a mieszkań kilka.

Dziękuję. Poprawiłem.