Większość w Poznaniu i Sandomierzu.
Wtyczka do JOSM sygnalizuje błędne adresy. A ja zastanawiam się czy istnieje jakiś inny sposób określenia miejsca gdzie znajduje się taki obiekt niż wskazanie adresu najbliższej posesji?
A jeśli ktoś potrzebuje informacji typu addr:* to może warto dodać addr:city?
Ręcznie czy z automatu?
Nie wiem jak w Sandomierzu, ale w Poznaniu są to pozostałości po imporcie hydrantów z bazy danych Straży Pożarnej (lub kogoś innego jeśli źle pamiętam). Jakiś czas temu ktoś tam trochę sprzątał i przenosił te adresy na budynki, ale widocznie nie skończył. W OSM hydranty nie mają adresów - tak samo, jak nie mają ich w rzeczywistości.
Heej Gr4nd0, mapowalem troche w Poznaniu i jedyny powód dla którego nie kasowalem adresów to byl (bo juz nie jest) ze zawieraly one nazywy ulic których czesciowo brakowalo.
Jesli widzisz wszystkie dane naokolo wprowadzone na mape, w szczególnosci numery domów i adresy ulic a hydranty równiez maja adresy, to kasuj je!
Skasowałem 1203 adresy z hydrantów. Pozostało w Poznaniu jeszcze ponad 400, dla których nie odnalazłem innego punktu z tym samym adresem w promieniu 100m od hydrantu. https://www.openstreetmap.org/changeset/25988768
Teraz mam dylemat. Czy hydranty mają błędne adresy, czy też należałoby ponowić import adresów?
Hmm, przejrzałem Sandomierz bardzo pobieżnie: http://overpass-turbo.eu/s/5pd
większość adresów jest jeszcze obok… W Poznaniu jest podobnie (można przesunąć mapę na Poznań i wywołać “run” - ale na całym Poznaniu na raz nie polecam ).
A co do nieistniejących (obok) adresów - na przykładzie kilku adresów w Poznaniu zauważyłem, że albo hydrant ma np. nr 3, a budynek obok adres 3-5 (albo 3/5, nie pamiętam ), albo hydrant ma niestniejący adres np. nr 1 (którego ewidentnie nie ma gdzie wcisnąć przy tej ulicy).
Moim zdaniem jeśli adresu faktycznie nie ma w pobliżu i nie można zweryfikować danych w rzeczywistości, to chyba jednak lepiej jest zostawić ten adres na hydrancie - można ewentualnie dodać fixme albo note…
Na całym Poznaniu też overpass przechodzi bezboleśnie (wcześniej próbowałem sobie tam wyszukać wszystkie hydrantym co siłą rzeczy zajmowało sporo czasu): http://overpass-turbo.eu/s/5ph
z adresami zostało jeszcze 492 (471?), więc większość jest zrobiona, ciekawe są te typu way (gdzie zapewne tagi hydrantu zostały skopiowane na budynek obok podczas przenoszenia adresu).