Tagowanie dworków i pałacyków

Hej!

Zwiedzam sobie tu i tam i natrafiłem na problem ;). Jest sobie pałacyk, nie jest ruiną ani też w środku nic nie ma (w sensie galeria, hotel, restauracja, muzeum itp). Jak to otagować?

Na podstawie tego co znalazłem w wiki otagowałem to tak:

historic=castle
castle_type=stately
tourism=yes
name=“Pałacyk w Młochowie”

boli mnie trochę ten castle ;).
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic%3Dcastle

Czy ktoś ma lepszy pomysł?

z góry dzięki.

Może historic=palace lub historic=manor (manor_house)
Niewiele tego w bazie i pewnie większość występuje w łódzkim :wink:

I wiem, że zaraz ktoś chciałby powiedzieć - przecież tego nie ma na Wiki. Lecz lepsze takie rozróżnienie niż dawanie wszystkiemu castle.

Łaskawie nie zapomnijcie o building=yes… :wink:

“Sprawdzić czy nie ksiądz”

(heritage też może występować)

cytując za wiki:

historic=castle + castle_type=stately

historic=manor

czyli z tego by wynikało, że dworki ziemiańskie to historic=manor, a pałace, rezydencje, itp to jednak castle + castle_type

palace i manor_house w wiki nie ma, więc chyba nie ma co na siłę robić nowych tagów.

Chciałem zauważyć, że tag historic ma ze sobą nieść informację o tym, czym obiekt był w przeszłości. Dla oznaczenia stanu obecnego mamy inne tagi.

Nikt tutaj nie mówi o wymyślaniu nowych tagów. Dla mnie wyznacznikiem nie jest wiki, a taginfo.

manor_house 16
palace 133

Dla mnie pałac i zamek to raczej 2 różne budynki więc castle_type w tym przypadku jest trochę dziwne.

Mnie się do dzisiaj wydaje bardzo dziwne, że trzeba tagować highway=“path” ":slight_smile: - to się wywodzi z British English, gdzie “highway” to każda droga na powierzchni ziemi - ale dla amerykanów czy australijczyków to też też wygląda dziwnie, bo dla nich highway to droga główna, międzymiastowa :slight_smile:

Za Wielką Kałużą, jest też rożnie z nazwą drogi.
Ogólnie drogi to Road
Autostrada na wybrzeży wschodnim to : highway, ale płatna to już: turnpike
Autostrada na wybrzeżu zachodnim to: freeway

Nie ma jezyka ktory zadowoli wszystkich. Wybor brytyjskiego angielskiego wydaje mi sie duzo lepszy niz kody liczbowe.

Przy okazji chce zauwazyc, ze w uzyciu tez jest castle_type=palace, malym bo malym ale jest. I przypomniec o dodawaniu tagu building=*