Tagowanie duszpasterstw (akademickich)

Istniejące tagowanie

Zapytanie overpass po name
Wygląda na to, że obecnie duszpasterstwa są tagowane głównie jako amenity=place_of_worship (jest też office=religion i office=association), ale nie widzę nigdzie jakiegokolwiek dokładniejszego tagu, który odróżniałby takie wspólnoty (stałe miejsca ich spotkań, ~siedzibę) od np. kościołów/kaplic bez building=church i innych obiektów religijnych.

Wiki

club?

Czy w takim razie tagowanie club=religion wraz z tagami religion i denomination oraz amenity=place_of_worship będzie odpowiednie dla takich wspólnot w Polsce?
Zapytanie overpass dla club=religion

Dokładniejsze tagowanie

Czy da się jakoś otagować, że jest to duszpasterstwo akademickie, młodzieży, dorosłych itp.?

Wikipedia

Duszpasterstwo
Duszpasterstwo akademickie

Sidenote

Wygląda na to, że wiele duszpasterstw (akademickich) jest niezmapowanych.

2 Likes

Mnie się propozycja z club podoba.

Co do grupy docelowej, może club:for=* na wzór social_facility:for=*?

2 Likes

Mam spore wątpliwości co do amenity=place_of_worship - raczej mają osobną kaplicę, przynajmniej w wpólnotach katolickich.

+1

2 Likes

[quote=“Kasey2, post:1, topic:6876”]
amenity=place_of_worship

Moim zdaniem nie powinno się dodawać tego tagu do DA, chyba że w danym obiekcie DA jest kaplica, to wtedy ten tag należy dodać do punktu wraz z “name=Kaplica”

Dobrze rozumiem, że chodzi o to, żeby osobno oznaczać kaplice duszpasterstw tagiem amenity=place_of_worship, a stałe miejsca spotkań duszpasterstw osobno, bez amenity=place_of_worship?

Podoba mi się, chociaż nigdzie jeszcze chyba nie występuje, pytanie też jaka wartość tego tagu byłaby dobra dla duszpasterstwa akademickiego, żeby odróżnić je np. od duszpasterstwa młodzieży.
club:for=university_students?

Dokładnie. Chyba że spotykają się w kaplicy która też jest używana jako miejsce spotkań/aktywności.

Ale jak już jest kaplica i jakaś salka to bym to osobno zaznaczał.

1 Like

Dzięki wszystkim za pomoc, zacząłem tak tagować.