Ik ben het er eigenlijk mee eens. bicycle=designated is inderdaad de meest logische manier om te taggen. Maar het vreemde is dus dat de tag cyclestreet bestaat.
Ik heb laatst een nieuwe fietsstraat gemapt in Pijnacker ( http://www.openstreetmap.org/?lat=52.021683&lon=4.436428&zoom=18&layers=M ). Het gaat om een klein stukje Goudenregensingel en de Hesselt van Dinterlaan. De stukken die toegankelijk zijn voor motorvoertuigen, zijn deels eenrichtingverkeer, voor fietsen overal tweerichtingsverkeer. De tags zijn nu:
highway=cycleway
motor_vehicle=yes
oneway=yes
cycleway=opposite
Het routeren gaat hier fout, zowel noord-zuid als andersom. Ik denk wel te weten waar de schoen wringt - de oneway tag is gekoppeld aan de highway (cycleway dus) en het voor de cycleway nog een keer aangeven dat die ‘opposite’ is, is onlogisch en wordt genegeerd. Het routeren zou m.i. goed gaan als de tags zouden zijn:
highway=residential
bicycle=designated
oneway=yes
cycleway=opposite
Zoals op het forum door @ligfietser al geïllustreerd en verder uitgebreid besproken is, zou het gevolg zijn dat het doorlopende fietspad deels witte stukken krijgt en dat is eigenlijk niet de juiste weergave van de situatie. Toch maar cycleway=cyclestreet bij dit laatste rijtje zetten, of komt dat op de OpenFietsMap dan ook niet uit de verf als doorlopend fietspad (op de OSM basiskaart met layers=O wel)? Heb jullie hier ideeen over? Het ware wenselijk dat er snel duidelijkheid komt over cycleway=cyclestreet vs. bicycle=designated. Beide moeten taggen, lijkt niet logisch.
Nu ik dit lees lijkt me cycleway=cyclestreet een kansloze tag. Ik heb het sowieso niet op cycleway=opposite (wie heeft dat ooit bedacht?).
Wat doe je in het geval het een fietsstraat betreft, met oneway=yes, en aan een of beide kanten een fietsstrook?
highway=residential, oneway=yes met cycleway=cyclestreet en cycleway=opposite en cycleway=lane?
Of een straat met oneway uitgezonderd fietsers, waarin aan weerszijde een fietspad? oneway=yes en cycleway=lane en cycleway=opposite(_lane)?
In dat laatste geval maak ik er ipv cycleway=opposite er oneway:bicycle=no van.
In het geval van bikepc zou highway=cycleway met oneway:bicycle=no ook beter zijn lijkt me.
Of nog beter oneway:motor_vehicle=yes ipv oneway=yes.
Je zou zo’n fietsstraat ook kunnen taggen met
highway=residential
oneway=yes
cyclestreet=yes
cycleway=opposite (of oneway:bicycle=no)
Die bestaan ook wel. Aan weerszijden brede rode fietsstroken en in het midden van de weg geplaveid met siersteentjes.
Ik noem maar een extreem voorbeeld om duidelijk te maken dat die cycleway tag aan alle kanten rammelt
Dat zou hem toch moeten zijn want dat is de volledige weergave van de situatie. Wellicht weet ligfietser waar je verzoeken kunt indienen voor osmarender dat hij de weg groen maakt. Als je echt wil dat het er mooi uitziet in osmarender zou je het als:
Ik zou niet te hoopvol zijn dat daar iets mee gebeurt. Een paar weken geleden gaven de Osmarender/T@h maintainers aan dat ze gestopt zijn met actief onderhoud. Het systeem wordt nog wel in de lucht gehouden, maar niet meer ontwikkeld.
Met de toevoeging dat als iemand anders de stylesheet aanpast, dat natuurlijk nog wel kan. Ook als iemand het hele systeem over wil nemen (inclusief hosting en data traffic), dat dat ook mogelijk is.
Ik kan er denk ik wel mee leven dat hij niet groen word. Dat is toch iets voor de renderer, (en wellicht dat de maker van openfietsmap, aangezien hij meepraat, het iig op openfietsmap werkend kunt krijgen) en ben vooral voor een logische manier van taggen.
Bij mij heeft bicycle=designated mijn voorkeur en cycleway=cyclestreet of cyclestreet=yes niet.
Wat is trouwens jou mening over de combinatie van cyclestreet=yes en bicycle=designated (aangezien cyclestreet=yes en cycleway=cyclestreet dus verschillend zijn).
Maar bicycle=designated heeft omwille van de logica mijn voorkeur.
Het is me nog niet helemaal na het lezen van de wiki en deze discussie wat nu de beste tagging is. Misschien kan iemand de wiki updaten op de relevante plaatsen? Of ik doe het zelf als het duidelijk is wat voor Nederland de beste optie is. Hieronder een samenvatting van de wiki die ik als ‘heilig’ naslagwerk beschouw, en nieuwe gebruikers zullen lezen:
In ieder geval niet cycleway=… gebruiken.
Hoe gek het ook klinken mag, er zijn fietsstraten met fietsstroken. Bij gebruik van cycleway=cyclestreet kom je dan in de problemen.
Dat is het zelfde probleem als bij cycleway=opposite, als er dan fietsstroken liggen, heb je een probleem
Reserveer cycleway=… uitsluitend voor fietsstroken, nergens anders voor.
Gewoon bicycle_road=yes of cyclestreet=yes bicycle=designated er nog bij lijkt me wat overbodig. Dat is wel duidelijk uit het bicycle_street=yes
Straat klasse kan van alles zijn. Niet vastleggen op unclassified of residential, ook een tertiary kan nog als fietsstraat uitgedost worden.