Szukam osoby potrafiącej tworzyć/dublować przejścia podziemne

Poprawiając mapę Radogoszcza w Łodzi trafiłęm na naprawdę robiące wrażenie dokładnością odwzorowania przejście podziemne przy zbiegu ulic Zgierska/Pstrągowa.
Niestety moje doświadczenie w tworzeniu takich obiektów jest nikłe, więc nawet nie zamierzam się za to brać.

Ale chodzi o to, że brakuje podobnego przejścia podziemnego przy zbbiegu ulic Zgierska /Świtezianki.

I tu prośba - może znajdzie się osoba, która tworzyła wcześniej opisane przejście, a może osoba, która potrafi skopiować i wygenerować dubla, tak by przejście pierwsze móc zdublować przy drugim skrzyżowaniu? Bo oba są identyczne, tyle, że w innym miejscu.

To kolega http://www.openstreetmap.org/user/doniu87
Napisz do niego…

Zaznaczasz obiekt myszką .
Przesuwasz wskaźnik myszy na nowe skrzyżowanie.
Naciskasz Ctrl+D i masz klona.
Jeśli przejście ma dwa nody (krótki way) to naciągasz je na właściwe miejsce.
Jeśli to jakiś zakręcony tunel to zaznaczasz obiekt i przytrzymując klawisze Ctrl+Shift obracasz myszką przejście o dowolny kąt.
Nie musisz łapać myszką obiektu w trakcie obrotu, a najlepiej postawić kursor kilka cm od obiektu
Następne po naciśnięciu Ctrl+S (jeśli się obiekt odznaczył) zaznaczasz go ponownie w trybie wskazywania, i myszką naciągasz na właściwe miejsce. Jeśli przejścia nie mają idealnie takich samych rozmiarów a jedynie kształt składający się z kilku punktów, to możesz automatem zmienić rozmiar.
Zaznaczasz myszką obiekt po Ctrl+S , a następnie wciskając Ctrl+Alt lewy i przesuwasz myszką w górę lub w dół przez co obiekt powiększasz lub zmniejszasz.

Wielkie dzięki.

Próbowałem CTRL+C CTRL+V i nie działało. Zaraz spróbuję Twojej metody.

Kicha. Numer z CTRL+D w Firefoxie nie działa, bo po wciśnięciu CTRL+D chce mi dodać do Firefoxa zakładkę.
W Chrome również, bo chce mi drukować ekran. Zaś w Internet Explorerze w ogóle nie ładuje mi mapy i podaje Error połączenia z internetem podczas ładowania mapy. Dziwne, bo IE przy wszystkich innych wczytywaniach działa poprawnie.

O ile się nie mylę, to są to skróty nie dla przeglądarek internetu, ale dla JOSM. :slight_smile:

Ależ ja właśnie używam JOSM w przeglądarce http://www.openstreetmap.org/edit?editor=remote#map=19/51.81925/19.43220 .

Do tej pory wykorzystywałem właśnie narzędzia edycyjne, do których jest link na stronie http://openstreetmap.org.pl.

Ale OK poszukam innych narzędzi.

O ile się nie mylę, to JOSM nie otwiera się w przeglądarce. (Nie próbowałem, specem od javy nie jestem, zawsze instalowałem z exeka JOSM Windows installer (version 6502)

Wszystkie Twoje dzisiejsze edycje były z iD lub Potlatch 2, żadna z JOSM.

Narzędzia JOSM używam dopiero od dzisiaj (wcześniej jedynie podgląd JOSM w przeglądarce). Upierdliwe narzędzie, choć (po kilku próbach) znacznie dokładniej można podłożyć zdjęcia lotnicze/satelitarne. W iD są zawsze przesunięte w osi NS i EW co najmniej o 2 m. Jednak i tak, po nałożeniu obrysów przechodzę na iD i Potlatch2 by uszczegółowić opisy. Jakoś w JOSM jeszcze tej sztuki nie opanowałem.

P.S. Gdyby udało się naprawić to przesunięcie zdjęcia podkładu w iD i Potlatch2 to zdecydowanie wybrałbym iD do obiektów i Potlatch2 do POI. Skąd bierze się ten błąd i czy trudno go naprawić?

JOSM, OSM… nie widzisz różnicy?

Może lepiej, nie zaczynaj od przesuwania obiektów? Skąd wiesz, że nie leżą we właściwej pozycji już?
Dlaczego zawsze trzeba zacząć edytować “od przesuwania”?

Dlatego, że są przesunięte względem podkładu :stuck_out_tongue:

Kurcze, nie zamierzam przesuwać żadnych obiektów.

Zwróciłem uwagę, że cała Łódź na narzędziu iD i Potlatch2 jest przesunięta względem podkładu zdjęcia.
Więc przesuwanie całej Łodzi nie ma sensu, bo raczej to zdjęcie jest źle ustawiane.

A to troszkę utrudnia dodawanie kolejnych obiektów ze zdjęcia (choćby zieleni, która wchodzi na drogi już stworzone wcześniej lub chodników, które będą szły “na drodze”, a nie obok niej, jeśli stworzy się je na podstawie zdjęcia). Gdyby było przesunięcie tylko o 90st to nie byłoby z tym większego problemu, ale 45 st, to trzeba mieć wyobraźnię 3D żeby to przesunięcie uwzględnić przy tworzeniu nowych obiektów.

Już znalazłem opcję korygowania podkładu w przeglądarce :stuck_out_tongue:

Zapewne Łódź jest robiona z podkładem wms z łódzkiego geoportalu, było o tym wątek. Pewno pomoże Ci lepszy podkład.
Ale gdzieś widziałem, że geoportal Polski już jest iD? (ja tam nie zaglądam)