Udało mi się nawiązać kontakt z Urzędem Marszałkowskim woj. łódzkiego z Wydziałem Turystyki.
Już jakiś czas temu uzyskałem mailową zgodę na wykorzystanie map przebiegu szlaków rowerowych wg atlasu “Szlaki rowerowe woj. łódzkiego”, co bardzo mi pomogło w oznaczaniu szlaków. ( http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Szlaki/Wojew%C3%B3dztwo_%C5%82%C3%B3dzkie )
Dziś otrzymałem od p. Michał Dyśko z wydziału, istną kopalnie informacji o dokładnych przebiegach szlaków.
Pliki są do pobrania stąd:
http://dl.dropbox.com/u/26163396/Dokumentacja_szlakow_tyrystycznych_lodzkiego.zip
Wprawdzie liczyłem, że będą to gotowe pliki .gpx czy .kml, a są to karty szlaków zawierające między innymi koordynaty kluczowych punktów szlaków
Są tam też bardzo ciekawe informacje o nawierzchni poszczególnych odcinków szlaków i czy droga jest gminna czy powiatowa.
Dokładnie te same informacje są przesyłane do firm, które nanoszą szlaki na mapy do druku.
Nie wiem jak można z tych informacji skorzystać automatycznie, przekształcając je w pliki danych więc chyba trzeba ich używać “na piechotę”.
Może wiecie jak w miarę łatwo przekształcić koordynaty tam zapisane w format do użycia w JOSM?
tzn z formatu 51 19 33 N 18 13 10 E do 51.32583333 18.21944444. Może jest na to jakiś plugin?
W przyszłym tygodniu mam dostać jeszcze kilka nowych szlaków.