Stworzenie wlasnej mapy offline i nawigacja po niej

Witam serdecznie,
mam do zrobienia projekt cmentarza (Poznań Junikowo) i chciałbym go umieścić na własnej stronie internetowej.
Chciałbym móc dodać wymyślone sektory i nagrobki (to pewnie za pomocą JOSM albo innego edytora pozwalającego na edycję offline)
Pojawia się pytanie , czy jest możliwość zaimportowania takiej mapy na stronę internetową i nawigowania po niej z punktu do punktu ?
(nie musi być wskazówek , ważne aby narysowała się droga pokazująca gdzie iść).

Jeżeli są gdzieś takie gotowe rozwiązania to proszę o pomoc.

Rozumiem, że dane chcesz wrzucić do OSM? Jeśli tak to myślę, że nie będzie problemu. Teren nie jest duży więc można taki prosty routing zrobić w JS (pewnie są gotowe libki), a dane zaciągać Overpassem.

Zastanawiam się czy wrzucać do OSM ponieważ będą to dane nieprawdziwe.
Na początek chciałbym je dodać tylko na swoją stronę (porobić sektory i dodać kilka pomników z wymyślonymi nazwiskami) i tylko pokazywać ścieżkę np od wejścia do danego pomnika

z tego co zrozumiałem dane są “wymyślone” i trafić do OSM nie mogą - zobacz oprogramowanie TileMill - tam chyba jest opcja eksportu na stronę WWW, ale nie wiem jak z routingiem.

A sorki, skoro dane nieprawdziwe to faktycznie odpada. Możesz sobie plik json z danymi przeparsować i zrobić z niego graf: http://mkorytin.blogspot.com/2012/02/dijkstras-algorithm-html5-simulation.html Możesz też skorzystać z opensourceowych webowych aplikacji do routingu i dostosować do swoich potrzeb np. http://project-osrm.org/ .

Właśnie dlatego chciałem edytować offline :slight_smile:

Czyli rozumiem ,że prostą pracą się tego nie da raczej zrobić ? :wink:

Możesz zrobić swoją warstwę w JOSM i ją zapisywać na dysku i nie syncować z bazą OSM. Takie changesety możesz zassać do postgisa np przez osmosis i zrobić sobie z tego kafelki na swoją mapę i podpiąć np jako overlay do danych rzeczywistych z kafelków OSM. Jak tego nie ma dużo to można też renderować jako overlay wektorowy, masz wtedy też interakcję z obiektami typu click itd.