Strefy ciszy na jeziorach

Czy ktoś z was widział na wiki oznaczenie stref ciszy, gdzie nie wolno używać silników spalinowych w żegludze śródlądowej?
Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego, a wiele osób pyta o to. Może warto by było się zająć stworzeniem takiego tagu?

Albo ja za słabo szukałem.

W sumie to całkiem ciekawa kwestia bo jak dla mnie to jak bym sam organizował strefę cichy to nie zajmowała by tylko jeziora czy jego części, ale również teren przyległy w stosownej odległości od niego, więc z pewnością należało by ku temu wytyczyć stosowna granicę. Rozumiem, że taką strefą objęte mogły by być również przynajmniej niektóre szpitale, uzdrowiska czy ośrodki wczasowe gdzie np. nie wolno używać np. klaksonów w autach.

Natomiast jeśli chodzi o same jeziora to sprawa jest prosta. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Restrictions zawiera stosowny przykład i można dla tagu motorboat przypisać odpowiednią wartość access na zasadzie może, nie może, wybranieć może etc.

Strefy bym raczej nie próbował rysować, tylko dodawał odpowiednie tagi do jeziora albo terenu szpitala, bo tylko to można oznaczyć fizycznie. To już niech ludzie sobie wyznaczają jak daleko się rozciąga przestrzeń akustyczna jeśli potrzebują do mapki albo analizy hałasu.