Strefa płatnego parkowania - jak tagować?

To są strefy w Krakowie - http://zikit.krakow.pl/mapa-strefy-platnego-parkowania.html
Jak je nanieść?
Jako wielobok, czyli podobnie jak tej mapce, czy też kombinować relacje po ulicach?

Nie ma to wielkiego znaczenia, ale bezpieczniej chyba będzie jako oddzielne linie to wyrysować.

Te na mapce są z relacji.

PS. Druga strefa poprawiona.

Relacje sa zazwyczaj nielubiane i latwiejsze do popsucia przez nowicjuszy wiec proponuje zamkniety wielobok…

Chodziło mi o to, że tworzyć to jako relacje, tylko wydało mi się, że Władek pyta o to, czy tworzyć relację w oparciu o już istniejące ulice czy rysować nowe linie.

Wrysowałem wstępnie wielobok dla Strefa ograniczonego ruchu - B, bez wydzielenia Strefy A dla pieszych.
Wydzielenie zaczyna się na skrzyżowaniu Podwale/Szewska.

Zbyszek, czy możesz nanieść wstępne poprawki abym wiedział jak to robić dla kolejnych stref?

Zauważyłem, że już jest Strefa A w formie relacji.

Dorysowałem wielobok z Krakowa (niebieski), Strefa płatnego parkowania - P1
Bez części wewnętrznej obejmującej także Strefę B i kawałek ul. Franciszkańskiej.
Dorysowałem Strefę płatnego parkowania - P1 (wewnętrzna)

Dorysowałem wielobok z Krakowa (fioletowy), Strefa płatnego parkowania - P3
Ale ma on wspólną linię (pionową) z P1.

Dorysowałem Strefę płatnego parkowania - P2 (Kazimierz).

To chyba są już wszystkie strefy w Krakowie w formie wieloboku, zgodnie z http://zikit.krakow.pl/mapa-strefy-platnego-parkowania.html

Miasto planuje dodać kolejne strefy na Grzegórzkach i Podgórzu.

Dorzucę swoje 3 grosze do Krakowa i ogólne tagowania SPP:

  1. Tagować obszar czy ulice
    Według mnie podstawą powinno być jednak tagowanie ulic, obszary tylko wizualnie powodują iż taka mapa jest łatwiejsza w odbiorze. Ale podstawowym problemem takich obszarów jest fakt iż w SPP płatne są jedynie drogi publiczne, czyli wszystkie wewnętrzne są nie płatne. Jak widać w Krakowie na razie obchodzono to wycinają takie obszary z SPP - przykład rejon UJ (ul. Gołębie) w Krakowie (drogi wewnętrzne UJ jak dobrze pamiętam. I o ile w takie obszarowe tagowanie spokojnie starcza np w starym centrum, gdzie większość terenów jest miejskich, to już po za nim nie będzie się to sprawdzać. W nowej strefie (od 2014) na Krowodzy takich ulic nie objętych SPP będzie pełno.

2)Co do tagowania automatów:
proponuję jeszcze tagi na:

  • płatności kartą
  • płatności kartą tylko w tech paypass i payway
  • automat nie wydający reszty !!

Co ma oznaczać ten tag?
operator=provider

ja bym jeszcze proponować coś w deser netword=ZIKiT/ZTM Warszawa itp.

  1. Stefy A i B, to nie są strefy SPP. W większości przypadków jest to P1. A i B to są strefy ograniczonego ruchu.
    A - obszar całkowicie wyłączony z Ruchu
    B - obszar dostępny jedynie dla mieszkańców z ID

Dawniej była jeszcze C, czyli SPP. Ale po rozszerzeniu SPP o Kazimierz obszar ten przestał być wykorzystywany.