Зв'язок Street та загальна адресація вулиць

Привіт,

Маю обговорення з andygol в через приватні повідомлення, але вирішив продовжити тут, бо питання важливі і можуть згодитися іншим.

Нещодавно я замапив Рогань, Комуніст, Кам’яну Яругу та пару малих сіл біля Харкова. Це мій перший досвід з картографією, і вирішив це зробити, бо набридло показувати на мигах де я живу :slight_smile:

Менше з тим, Кам’яну Яругу я вже робив, маючи досвід попередніх сіл, і вже використовував для адресації relations.

То маю декілька відкритих питань:

 1. Я десь вичитав, що Nominatum не розуміє street, а тільки associatedStreet. В інших місцях пишуть, що вони рівноправні. Де правда? Я використовував associatedStreet

 2. При додаванні до зв’язка associatedStreet більш ніж одного відрізка, JOSM видає попередження. Приклад – вулиця ХТЗ у Кам’яній Ярузі. Ігнорувати?

 3. Чи слід додавати відрізки з addr:interpolation до зв’язку? Якщо ні, то чи буде працювати пошук?

 4. Рогань я робив ще не знаючи про зв’язки, і додав addr:street до кожного будинку. Чи це дасть якісь проблеми з пошуком? Тобто, чи переробляти на зв’язки?

 5. Будинки, які мають два номери. Зараз там стоїть щось на кшталт “15/1”. Якщо я їх додам в обидва зв’язки, чи буде працювати пошук по обох вулицях?

 6. Для великих будинків, які мають обриси, і які на перехресті двох вулиць, я думаю поставити ще окрему точку з другою адресою. Чи це добре?

 7. Чи слід дублювати українську назву у name:uk?

 8. Я досі не можу знаходити вулиці які замапив. Чи це питання поновлення індексу, чи може я щось зробив не так?

 9. Як правильно зв’язати вулицю з селом? Чи воно само зрозуміє, дивлячись на обриси у boundary? Може власне тому вулиці і не знаходяться?

 10. Те саме питання про самі села. Чи слід їх якось підв’язувати до районів та областей?

Я також нещодавно додав трилітерні скорочення до всіх областей України (у таґ ref). Тепер на великих масштабах видно що за область. Так зроблено по всіх добре опрацьованих країнах Європи та в Росії.

Інший великий проект, який я закінчив – це привів до Угоди-2009 всі замаплені вулиці у Харкові, поставивши основною українську, і додавши російську (вона була у більшості випадків основною, бо місто російськомовне), а також додав англійську транслітерацію з української. Там насправді був жах, всі писали як хотіли. Як буде попит, я можу зробити це і в інших містах. Пишіть.

Eugene

Привіт. Відповім на кілька питань, які здогадуюсь…

 1. Якщо це є, то це проблема Nominatum, думаю, в майбутньому його “допилять”, щоб розумів обидва види
 2. Переробляйте при наявності натхнення, такий варіант теж досить часто застосовується
 3. Мабуть це не потрібно
 4. В мене не шукаються вулиці взагалі… можливо, це глюк пошукового сервера щодо нашої країни

Ми малюємо мапи не для рендерера і не для пошукового сервера. Ми малюєм гео-дані в зручному і загальноприйнятому, узгодженому форматі. Все решта може змінюватись і повинно підганятись під дані мапи. Тобто якщо ми впевнимось, що малюєм правильно, значить глюк в пошуковому сервері.

Інші відповіді також цікавлять :slight_smile:

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=6518 - ось дуже велика гілка на російськомовному форумі присвячена саме адресації (там аж 18 сторінок обговорень, збираюсь сам прочитати все з самого початку, може що цікаве для себе знайду)

по питаннях від _sev дам своє бачення трохи пізніше (на жаль не вистачає часу щоб зараз підготувати розгорнуту відповідь)

І так, як і обіцяв, спробую дати свою розгорнуту відповідь по пунктах

Nominatim дуже добре розуміється як на associatedStreet так й на street. Я використовую street - проблем зі знаходженням адрес, які я задавав не помічено.

Так, мабуть Валідатор ще не має правил для перевірки таких зв’язків.

Тут не можу сказати нічого конкретного, бо ще на застосовував інтерпояляцію. Вважаю, але не впевнений, лінії інтерполяції адрес слід таки спробувати додати до зв’язків.

Ні, проблем з пошуком не виникне. На зв’язки можна буде переробити пізніше (за наявності часу та/або бажання)

Це питання дуже жваво обговорюється на російськомовному форумі (Див. посилання у пості вище).

Вважаю робити так не треба. Додай краще до будинку відповідні додаткові теґи (щось на кшталт addr:housenumder1=* + addr:housenumder2=*, хоча я можу й помилятись. Ще раз треба прочитати обговорення у сусідній гілці.

Для України можна і не дублювати але якщо йдеться мова про інші країни … сам розумієш без цього теґу не обійтись, якщо бажаєш мати назви українською

Скоріш за все це питання часу. Оновлення бази Nominantim триває деякий час, тож зачекай. Може пройти тиждень чи навіть більше.

Всі об’єкти, що знаходяться всередині полігону boundary автоматично пов’язуються з ним.

Ні, не треба.

Так, попит є. В Дніпропетровську той самий безлад — назви проставлені як завгодно. Поступово вручну потрохи виправляю, але було б гарно отримати інструмента для більш автоматизованого нагляду за територією :wink:

Автоматизований нагляд за територією:

 1. http://matt.dev.openstreetmap.org/owl_viewer/map
 2. вибираємо цікаву область
 3. натискаєм “Click here to generate an RSS feed”
 4. вставляєм в rss-reader
 5. бачимо усі зміни по заданій території у вигляді rss :slight_smile:

до теми ще одне питання виникло…
JOSM Validator часом свариться, що “Номер ролі street зависокий (5)”. Цифра в кінці повідомлення може бути інша. Що це означає?

В оригіналі написано “Number of {0} roles too high ({1})” що означає “Кількість ролей {0} зависока ({1})”. Треба буде виправити(у російському перекладі теж).
Validator вважає, що роль street повинна бути одна.

Хіба вулиця не може складатись з кількох частинок?
Збираю у відношення всі частинки вулиць, мости і будинки… чи це невірно? Навіть якщо мости повикидати, шматки вулиць лишаються, не вибирати ж з них одну

Скоріше, це помилка у валідаторі. Перевірка зв’язків там була реалізована не так давно і він завжди свариться на будь-які нетривіальні випадки. Наприклад, у маршрутів транспорту він не розуміє роль stop.

може. Але лише для відношення street, а не associatedStreet.