Na een aantal dagen hiermee bezig te zijn geweest heb ik toch maar besloten om het na te vragen op het forum.
Ik heb zojuist (opnieuw) de osm file van nederland geïmporteerd naar postgresql (osm2pgsql) met parameter -l (voor de latitudes)
Nu leek het mij mogelijk om alle straatnamen + Plaats + longitude + latitude te verkrijgen vanuit de database.
Echter lukt dit mij niet. Ik zie wel heel veel gegevens, maar geen woonplaats.
Bij het zoeken op deze site is het wel mogelijk om op woonplaats + straatnaam te zoeken.
Is de database die daar achter hangt ook beschikbaar voor gebruik of is deze gesloten?
Is het wel de bedoeling dat de postcodes in OSM kaart komen, en zo ja wat is de juiste schrijf wijze, ik heb het bij twee straten in gorinchem ingevuld, addr:postcode = 4206XJ; 4206XK
Of is het helemaal niet de bedoeling dat het in de kaart wordt ingevuld?
Postcodes heb ik nu via 6PP, maar dan moet het toch (vrij makkelijk) mogelijk zijn om die met elkaar te mergen zodat ik
<6pp>straatnaam,plaats</6pp> = straatnaam,plaats maar ik krijg nu de straatnaam en plaats uit OSM, maar deze zijn niet aan elkaar gekoppeld (dus met 2 verschillende query’s). Is dit wel mogelijk? En hoe kan ik daar de lat/long weer aan hangen?
Dat had ik ook gezien, maar in OSM staan wel coordinaten per straat, dus moet een merge op straatnaam + plaats het mogelijk maken om een volledige file met straatnaam, postcode, plaats, latitudes en longitudes te hebben
SELECT straat, gemeente, x(centroid(transform(t1.way, 4326))) AS lon, y(centroid(transform(t1.way, 4326))) AS lat
FROM
(
SELECT name AS straat, way
FROM planet_osm_roads
WHERE name IS NOT NULL
) AS t1,
(
SELECT name AS gemeente, way
FROM planet_osm_polygon
WHERE admin_level='8'
) AS t2
WHERE t1.way && t2.way
AND ST_Intersects(t1.way, t2.way)
Dit geeft uiteraard de gemeente. Voor woonplaats heb je admin_level=‘10’ nodig. Echter die staat nog niet overal goed. Verder zou je ng wat kunnen groeperen in de straat query en iets slimmer het puntn kunnen kiezen. Maar het kan dus wel degelijk.
Heb het geprobeerd en het werk goed, alleen ik merk wel dat er heel veel straten niet in zitten.
Bijvoorbeeld: Europaweg, Zwijndrecht
Pruimendijk, Rijsoord(gem: Ridderkerk)
(waren eerste 2 probeersels) ik gebruik nu de osm file van http://planet.openstreetmap.nl/benelux/ maar ik zie dat als ik nomatim search(op de website) doe dat ik
die straten er wel uit krijg.
Zit er gewoon nog te weinig data in de OSM database of ligt dat ergens anders aan?
Vervang planet_osm_roads door planet_osm_line en je krijgt alle wegen, en niet alleen een gedeelte.
planet_osm_roads is bedoeld voor low-zoom renders, en heeft alleen de grotere wegen, en geen unclassified/residential. planet_osm_line heeft alle wegen.