StacjaRehydratacja w Inmedio

Jakiś czas temu napotkałem w CH Auchan Komorniki w saloniku prasowym Inmedio na nowość, ciekawostkę, udogodnienie, nowy trend - Stacjęrehydratację.

W internecie o tego typu interesującej ofercie dla nie tylko klientów saloniku prasowego nie ma praktycznie informacji Inmedio w nowej odsłonie | Lagardere Travel Retail Polska

Przykładowe zdjęcia:

Jak można najlepiej oznaczyć ten darmowy, dostępny dla każdego punkt z wodą pitną, czynny w godzinach funkcjonowania saloniku prasowego? Podejrzewam, że są sklepy oferujące adekwatną ofertę. Pamiętam, że w poczekalni do dentysty, lub aptece korzystałem z dyspensera z wodą pitną.
Jest oczywiście schemat dla samodzielnych, raczej zewnętrznych maszyn (automatów) pozwalających napełniać pojemniki wodą pitną za opłatą amenity=vending_machine + vending=water nie jestem do końca pewien czy ta opcja jest najlepsza w tym przypadku.

Jak jest ogólnie dostępne (a nie tylko dla klientów jak u dentysty) to dałbym:

amenity=drinking_water
opening_hours=
fountain=bottle_refill bo chyba pić bezpośrednio z tego nie można

4 Likes

Wydaje mi się, że w przypadku samodzielnych obiektów powyższe tagowanie by pasowało, jednak w tym przypadku możliwość napełnienia sobie naczynia wodą pitną np. kubka jest wyrazem dobrej woli salonika prasowego i z tego powodu tag o możliwości napełnienia sobie bidonu wodą raczej powinien być dodany do shop=newsagent. Dodanie takiej informacji do obiektu takiego jak sklep, stacja paliw, poczekalnia itd. pozwalałoby także zmniejszyć zaśmiecenie mapy. Problem tylko w tym, że chyba nie ma systemu tagowania, który byłby dopracowany, zatwierdzony itd. po prostu, by działał.

Znalazłem ciekawy tag drinking_water:refill nie wiem na ile by się w tej sytuacji sprawdził.

Dodać drinking_water=yes?

1 Like

A taka forma?
drinking_water:refill=yes
drinking_water:refill:network=Stacja Rehydratacja
̶d̶r̶i̶n̶k̶i̶n̶g̶_̶w̶a̶t̶e̶r̶:̶f̶e̶e̶=̶n̶o̶ ̶Ż̶e̶b̶y̶ ̶b̶y̶ł̶o̶ ̶w̶i̶a̶d̶o̶m̶o̶,̶ ̶ż̶e̶ ̶n̶a̶p̶e̶ł̶n̶i̶a̶n̶i̶e̶ ̶k̶u̶b̶k̶a̶ ̶l̶u̶b̶ ̶b̶i̶d̶o̶n̶u̶ ̶j̶e̶s̶t̶ ̶d̶a̶r̶m̶o̶w̶e̶,̶ ̶m̶o̶ż̶n̶a̶ ̶s̶i̶ę̶ ̶p̶o̶c̶z̶ę̶s̶t̶o̶w̶a̶ć̶.̶
Edit: Zgodnie z definicją tagu (Pl:Key:drinking_water:refill - OpenStreetMap Wiki) nie trzeba dodawać informacji o opłacie ani braku możliwości napełnienia własnego podręcznego pojemnika na wodę. Po prostu informacji niespełniających minimalnych wymagań dla tagu nie dodaje się do mapy.

też można dodać

1 Like