Sprawy lokalne - Warszawa

Jest ktoś , kto by zechciał się spotkać fizycznie w Warszawie i pokazać mi, jak się efektywnie uzywa tracera?

PS. Dałem ogólny temat do wykorzystania w innych lokalnych sprawach. Jeśli kiedyś w końcu da się tworzyć subfora, to się jakoś przeniesie do lokalnego subforum.

Ja niestety nie będę w stanie pomóc, bo sam nie wiem :smiley:

No to gdyby się znalazł chętny, co wie, to obaj byśmy mogli popatrzeć…

Tak, jestem jak najbardziej “za”!

No to możemy się jakoś umowić, ja wiem jak to zrobić i mogę pokazać. W zasadzie nie robimy mapping party w Polsce i może to być okazja, żeby się spotkać nie tylko z tej okazji. Macie jakiś pomysł na wygodne miejsce (kawiarnia jest fajna do pogadania, ale nie wiem czy będzie wygodna do wspólnej pracy), a może są jacyś inni chętni?

Dla mnie najlepiej nie w tym tygodniu i wieczorami.

Kiedyś używałem tego narzędzia, ale przepadła mi konfiguracja. Ostatnio próbowałem znowu sobie zainstalować, ale niestety poległem :/. Stwierdziłem, że dla paru budynków szkoda czasu, więc z chęcią podpatrzę i przypomnę sobie :slight_smile:

A spotkać i pogadać zawsze można.

Rzucajcie terminy i miejsca, to coś wybierzemy.

No to proponuję Costa Coffee w budynku Rondo1 (przy Rondo ONZ 1) w jakichś godzinach po 16-tej, data (do dyskusji, bo mi pasują ogólnie poniedziałki, wtorki i środy) - 8 sierpnia. Co Wy na to?

EDIT: ale 14-go wyjeżdżam i nie ma mnie do końca sierpnia, a potem przez tydzień będzie mi pasować raczej 18-ta niż wcześniej.

Ja póki co jestem na urlopie, ale od poniedziałku w Warszawie i do złapania. Wtedy się określę co do swoich terminów. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia

8 sierpnia koło 19 jest dla mnie OK. Jak będzie nas mało, to kawiarnia wystarczy. Ktoś jeszcze chciałby do nas dwóch dołączyć wtedy?

To jeśli ktoś jeszcze chce się wybrać, to jutro 19:00 Costa Coffee w budynku Rondo1.

Jak dam radę to się zjawie :slight_smile:

My z Ryśkiem już się znamy osobiście, jakby ktoś jeszcze doszedł, to szukajcie tych dwóch wielkich facetów (na zdjęciu siedzimy w pierwszym rzędzie od lewej) :slight_smile: :

http://sotm-pl.eu/wp-content/uploads/2018/04/44.-SOTM_Poland_2018-zdj%C4%99cie-grupowe-1024x768.jpg

Tylko ja już nie mam temblaka :wink:

Ze spraw technicznych: WiFi na miejscu jest, z prądem może być trudniej.

Chyba masz fejsbuka, to dodaj się do naszej grupy i tam wrzuć info. Jest dużo ludzi ze stolicy :wink:

https://www.facebook.com/groups/500589303317858/

Za późno, prędzej będę na spotkaniu, niż na fejzbuku.

A ja nie mam fejsa w ogóle. Michał, a ty możesz wrzucić to info?

No i się spotkaliśmy we trzech, wtyczka ruszyła i w ogóle wszystko się jakoś udało ustawić, ale nie było zdefiniowanej warstwy budynków z polskiego Geoportalu (a kiedyś chyba była!) i były dziwne problemy z dodaniem warstwy WMS do JOSM-a (wyskakiwał wyjątek i się nie dało normalnie tego zrobić). Czy ktoś spotkał się z tymi problemami ostatnio?

http://www.ukosne.um.warszawa.pl

Warszawa stała się rajem dla micromappingu.

Czy ktoś się orientuje lepiej orientuje w zasadach wykorzystania tych danych niż ja. Możemy korzystać z danych um.warszawa.pl? Niby można, a nie można. Jak to jest?

Temat był już omawiany. Wszystkie informacje są zebrane tutaj:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Geoportal.gov.pl
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Geoportal#Odpowied.C5.BA_GUGiK_08.2013_-_us.C5.82ugi_Geoportalu_nieodp.C5.82atnie_bez_ogranicze.C5.84