Spotkanie sympatyków OSM - Łódź, 24 maja 2014

Przypominam, że najpóźniej dzisiaj trzeba zapłacić za nocleg.

Miło mi poinformować, że na spotkaniu w Łodzi odwiedzi nas przedstawiciel firmy Geo-System, p. Zbigniew Malinowski.

Gdyby ktoś zapomniał, dzisiaj jest owo spotkanie :wink:

Agenda:
10:00 - 12:00 - walne zebranie członków stowarzyszenia (podsumowanie działalności za poprzedni rok, wybory nowego Zarządu)
12:00 - 13:00 - przerwa obiadowa
13:00 - 18:00 - dyskusje, warsztaty itp.
Marek Kleciak: 3D: Praca nad tzw.Full 3D Building (30 min.)
Marek Kleciak: Informacja o nowej apce do nawigacji (30 min)
Tomasz Kędziora: Kendzi3d, 3D w OSM
Zibi: adresacja w PL, gdzie jesteśmy, co dalej?
Geo-System: - spotkanie z p. Zbigniewem Malinowskim

Zapraszamy :slight_smile:
Lokalizacja: http://www.openstreetmap.org/relation/2349121

Głupie pytanie - właśnie dotarłem, ale widzę tylko karteczkę, że przerwa obiadowa do 14, tylko nie wiem gdzie, a chętnie bym dołączył zamiast się włóczyć bezproduktywnie. :slight_smile: Może ktoś odpisaść tu jeśli wie?

Jestes juz? Jestesmy na sali.

Już jestem, od tej 14, dzięki! Swoją drogą długo kombinowałem gdzie jest wejście, bo budynek ma ich kilka i to co zobaczyłem przez szyby to jeszcze mi nie pomogło. :slight_smile:

Już po spotkaniu :slight_smile:

Moim zdaniem spotkanie było udane. Głównie jestem zadowolony ze spotkania z przedstawicielami firmy Geo-System, co zaowocuje bliższą współpracą w przyszłości w temacie adresacji. Poza tym cieszą mnie spotkania kuluarowe, gdzie była okazja poznać się z innymi mapowiczami, powymieniać się doświadczeniami i podzielić wiedzą.

Ubolewam jedynie nad niską frekwencją, ale zrzucam to na karb nietrafionego terminu. Następnym razem musimy termin ustalić w większym gronie :slight_smile:

Tak dla formalności wspomnę, że został wyłoniony nowy zarząd stowarzyszenia w składzie:

  • Yarl
  • rogal
  • balrog-kun
  • Dotevo
  • Jendrusk
  • pbabik
  • i ja (Zibi) :wink:

Czy zarząd już się ukonstytuował wybierając przewodniczącego itd.?

Tak:

  • prezes: Yarl
  • wiceprezes: Zibi
  • skarbnik: pbabik

Właśnie, w ubiegłym roku była nad wyborem terminu ankieta. Bardzo ubolewam że być nie mogłem, ale byłem głównym organizatorem dość dużego eventu w Kaliszu - a był zaplanowany od pół roku na ten termin.
Czy Marek może coś powiedzieć więcej nt. nowej mobilnej navi na danych OSM?

Mogę trochę. Navi jest rozwijane i będzie pod koniec roku do dyspozycji. Darmowe oczywiście, offline, co miesiąc aktualizacja map.
Więcej nie mogę napisać na razie.

Zarząd się ukonstytuował, powiem tak wiele wyzwań przed wami … :). To jeden tydzień zaledwie, czeszę że OSM stawia na profesjonalizm.

Gratuluję. :slight_smile:

Witam,
Czy istnieje jakiś zapis z przebiegu ostatniego Walnego, które można podejrzeć/przeczytać w necie?
Czy ktoś zorientowany w temacie może napisać kilka słów o projekcie własnego OSM-owego programu nawigacyjnego?
Pozdrawiam

Nic więcej wcześniej się nie dowiemy?? Skoro była o niej mowa na Walnym to zasłona tajemnicy nie powinna obowiązywać :slight_smile:
Pod kontrolą jakiego/jakich systemów będzie ona pracować?

Przede wszystkim, spotkanie składało się z dwóch części - walnego spotkania członków stowarzyszenia, gdzie został wybrany zarząd itp., i drugiej, podczas której każdy kto miał ochotę opowiadał o danym temacie (m. in. Marek o nawigacji).
Jeśli interesuje Cię protokół z części formalnej, proszę: https://etherpad.wikimedia.org/p/OSMPL2014
Część nieformalna nie była w żaden sposób rejestrowana. Kto nie przyjechał - jego strata.

ZTCW - Android i iOS.

Pod WIN Mob i CE nie będzie rozwijana? :confused:

Nie bedzie na razie. Sa to duże koszty, tym bardziej że chodzi o naprawdę dużo ważącą apkę z wieloma funkcjami.
Jeśli okaże się, że będzie pozytywny feedback pod androidem, to oczywiście następnym krokiem jest iOS, CE i Tizen.
W każdym razie cztery pierwsze obsługiwane języki to angielski, niemiecki, francuski i polski :wink:
Jeśli ktoś miałby ochotę zostać na jesień beta testerem, to dajcie znać. Będzie to jednak wymagało podpisania deklaracji poufności, czyli tzw. Non Disclosure Agreement.

Od której wersji androida apka będzie działać?

Dobre pytanie, spytam developerów :slight_smile:
Pozdrowienia,
Marek

Czy coś już więcej wiadomo nt. powyższej aplikacji?
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami…:smiley: