Ślady GPS z AutoMapy

Witam.
Mam problem ze śladami pozyskanymi z Automapy. Podchodzę do tematu kolejny raz i wciąż bez sukcesu.

Z automapy plik.gps konwertuje za pomocą GPSBabel (z GpsDrive Format na GPX XML). Powstały w ten sposób plik wgrywam do OSM i po chwili dostaje komunikat na maila:
“Found no good GPX points in the input data”

Innym razem próbując inne sposoby konwersji:
“Found no good GPX points in the input data. At least 75% of the trackpoints lacked a tag.”

Mógłby mi ktoś napisać jak należy prawidłowo skonwertować ślad, aby był czytany?

Pozdrawiam
Draco

To powinno Ci pomóc https://help.openstreetmap.org/questions/1260/how-to-create-fake-timestamps-with-gpsbabel :slight_smile:

Kiedyś jak dużo jeździłem to zapisywałem ślady z AutoMapy i zauważyłem że czasami zdarza się że nawigacja błędnie zapisuje. Nie wiem czym to jest spowodowane ale być może zbyt dużą częstotliwością zapisu i urządzenie nie nadążało z zapisem i wiersz w którym znajdowały się współrzędne był albo ucięty w połowie albo dodany do poprzedniego.

Witam,
potrzebuje pomocy. Jakies 2 lata temu robilam konwersje śladu .gps na .gpx w programie GPSBabel. Skonwertowany plik bez problemu wczytalam do JOSM. Obecnie robie wg tego samego schematu i niestety dane sie nie wyswietlaja. Konwersja konczy sie sukcesem, ale w JOSM nie tworzy sie wartswa z danymi. Nie wiem czy cos sie zmienilo, czy musze cos zmieniac w ustweiniach GPSBabel? Zrobilam aktualizacje GPSBabel i nie wiem czy to mialo wplyw na jakies parametry?