Mógłby ktoś zweryfikować moje wypociny?
To chyba ostatnie przedostatnie duże skrzyżowanie w Mieście gdzie nie zrobili jeszcze ronda (zostaje jeszcze Gdańka/Mickiewicza, ale tam nie ma wysepek, jedynie pola wyłączone z ruchu).
http://www.openstreetmap.org/#map=19/53.96564/18.51636
Wiem, że relacje są do poprawy, ale zanim się za to zabiorę może ktoś posprawdza to, co jest.
Nie przesadziłem z łącznikami?
Powinienem rozdzielać jezdnę na pasy w miejscu, gdzie pojawia się ciągła linia?
I jeszcze jedno pytanko, tam gdzie droga ma więcej pasów, ale jeden z nich zaraz się kończy (skręca albo łączy z “głównym”) prowadziłem “oś jezdni” środkiem pasa “głównego” prowadzącego na wprost. Czy to słuszna koncepcja?
Nooo, za grubo…
To do usunięcia:
http://www.openstreetmap.org/browse/way/240052734
http://www.openstreetmap.org/browse/way/240052741
http://www.openstreetmap.org/browse/way/240052740
http://www.openstreetmap.org/browse/way/240052740
Jednokierunkowy chodnik? (footway)
Powinno tam być:
highway=path
bicycle=designated
foot=designated
segregated=yes
(+ kierunkowość dla roweru, jeśli jest: bicycle:oneway=yes i surface różne: bicycle:surface=asphalt)
Tam też światła są pewnie: highway=traffic_lights (przejścia wtedy highway=crossing, crossing=traffic_lights)
Żadnych wielkich rozdziałów, jeśli są linie ciągłe:
http://osm.org/go/0PNIvC_~T–
Zobacz na “Władysława IV” w kierunku centrum, 4 pasy w jedną stronę i tylko jedna droga+opis z lanes
Usunięte, potwierdziłeś moje obawy co do przedobrzenia.
(Dałeś 2x ten sam link zamiast czwartej zbędnej nitki.)
Oczywiście tag wkleił się z któregoś z pasów i przeoczyłem.
Zasadniczo myślałem, żeby chodnik i drogę rowerową poprowadzić osobno.
Na przejściach były ok, dodałem 4 highway=traffic_lights na jezdniach. Tam zasadniczo są po 3 sygnalizatory w każdym kierunku - dwa nad jezdną i trzeci po prawej, trochę wcześniej wcześniej. Dodałem na pasach na wprost.
Lenses Lanes nie ogarniam jeszcze, ale będę się starał
No można, ale jak nie ma żadnej granicy (trawka, mały płotek, krawężnik), darowałbym sobie. Ale jak chcesz się bawić
Na skrzyżowaniu ładnie widać znaki poziome, jeśli pamiętasz sygnalizację świetlną to:
http://www.openstreetmap.org/browse/way/240189151
http://www.openstreetmap.org/browse/way/162874654
Z tych dróg, jeśli światło jest tylko do skrętu w lewo, (czyli strzałka zielona świetlna, znak S-3E), nie można zawrócić na drogę:
http://www.openstreetmap.org/browse/way/240044544
poprzez
http://www.openstreetmap.org/browse/way/240052727
Jeśli tak jest, można zrobić relację no_u_turn.
W innych miejscach również
A tutaj na pewno można wyłącznie prosto jechać (pewno jest S-3C) :
z drogi http://www.openstreetmap.org/browse/way/240189151 nie można skręcić w http://www.openstreetmap.org/browse/way/240052729 poprzez węzeł http://www.openstreetmap.org/browse/node/293200925
(czyli relacja no_left_turn). No chyba, że jest tam światło zwykłe bez strzałek (S-2), ale wątpię, skoro jest taki lewoskręt to sądzę, że są strzałki na światłach.
edit:
o coś takiego mi chodzi:
Jeszcze trochę tu posiedzę i będę mógł na prawko iść :]
Droga dla rowerów jest oddzielona od chodnika tylko wizualnie - chodnik jest z małych ~20cm płyt chodnikowych, ścieżka rowerowa z czerwonej kostki brukowej, i dodatkowy rząd ciemnej kostki brukowej po stronie chodnika. Trawka pomiędzy pojawia się dopiero przy komendzie. później znika, i znów się pojawia. Chciałbym uniknąć na zmianę łączenia i rozdzielania ddr od chodnika. Dodatkowo przy przystankach zamieniają się miejscami i są wtedy 2 przejścia dla pieszych. Trzeba by to też jakoś zaznaczyć, Jeśli będą rozdzielone to nie będzie problemu, bo będzie skrzyżowanie w tym miejscu.
Strzałki w lewo są (nad jezdnią i dodatkowo na sygnalizatorach na wysepkach, których wcześniej nie wypatrzyłem), strzałki na wprost i w prawo są tylko w kierunku Zblewa/Człuchowa, w pozostałych kierunkach są światła bez strzałek na wprost i w prawo + dodatkowa zielona strzałka w prawo.
Więc należy dodać no_u_turn, ale chyba tylko do tej drugiej drogi, bo z pierwszej i tak trzeba przejechać przez drugą bo wcześniej można co najwyżej w prawo skręcić. No właśnie chyba nie można, bo na jezdni jest strzałka na wprost, i do skrętu w prawo mamy oddzielnie narysowany pas.
Eeeee no_right_turn? Czyli to co pisałem wyżej. Czy strzałka na wprost na jezdni nie zabrania skrętu w prawo, potrzebna jest jeszcze na sygnalizatorze? Jak pisałem wyżej strzałka na wprost jest tylko w tym jednym przypadku, w pozostałych kierunkach są “kółeczka”.
No właśnie, użyj więc tagowania które podałem wyżej.
Jesli użyjesz powyższego, nic nie trzeba “jakoś zaznaczać”, prowadzisz jedną linie i tyle, i jest jedno przejście wspólne.
czyli można prosto lub skręcić