Нужна помощь, чтобы кто-нибудь создал пирог для импорта. К примеру, как вот этот вот: http://tasks.openstreetmap.org.ua/project/11
можна використовувати landuse=* - http://overpass-turbo.eu/s/cBm
тільки треба домалювати відсутні та порізати великі - https://gist.github.com/anonymous/209c6612295de82e8fa6
Я создам пирог. Насколько крупными кусками можно нарезать, или какими желательно?
Нужно поменьше (кварталами), или можно побольше (микрорайонами).
Устроит, если я сделаю это в shape-формате, отдельным слоем?
краще GeoJSON
Я бы сказал, что куски могут быть размеров в несколько кварталов – главное, чтобы можно было взять, выровнять по подложке и выгрузить.
Сейчас это последняя вещь, которую я жду перед посылкой официального письма в imports@. Сейчас набросаю черновик страницы в Вики, и опубликую здесь ссылку.
Вот первый черновик. Пока не совсем верная/полная информация по работе с плагином и по стилю для JOSM.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Dniepropetrovsk_Buildings_Import
Поки чекаємо на періг, я підготував щар який можна підключати в iD, JOSM - tms:https://api.mapbox.com/v4/andygol.8218824a/{z}/{x}/{y}.png?access_token=pk.eyJ1IjoiYW5keWdvbCIsImEiOiJwSUo1SV9ZIn0.5Y4I6L-HlwNhbMMSzhU0Mg
прошу відразу не кидатись переправляти дані, що є в ОСМ, якщо вони не збігаються з цими даними. Переглянувши знайомі мені місця я побачив кілька помилок - тож треба бути уважними. В першу чергу надаємо перевагу даним, що вже є в ОСМ. Якщо є сумніви краще нічого не виправляти, а залишити на мапі нотатку, щоб потім її можна було перевірити на місці.
а також порівняльну мапу (червоним позначені надані M@ster_dp дані)
Очень похоже, что пока над пиорогом никто не работает…
Є пропозиція почати по районах. Розпочати з тих районів що вже мають добре замаплені landuse.
Спробую створити завдання для Ленінського району
_sev
Я спроував зробити тестовий періг. Нажаль на весь Ленінський район створити завдання в http://tasks.openstreetmap.org.ua/ не виходить - схоже є яксь обмеження. Тому я створив періг тільки для Таромського. Покищо його не публікую (він призначений для тестування подальшого процесу).
Стикнувся з неможливістю підключити втулок до JOSM - під час запуску JOSM говорить, що виникла якась помилка і втулок завантажити неможливо і пропонує вилучити його ((
СЬогодні зробив тестовий прогін.
- Претворив полігони будинків з адресами на точки
- Завантажив точки з адресами окремим шаром в JOSM (посунув їх так щоб вони приблизно були над домами на знімку)
- Обираємо завдання для мапінгу (як звичайно) і завантажуємо його в окремий шар
- Копіюємо полігон, що обмежує будинки для обраного завдання, і переносимо його на шар з адресними точками
- Виділяємо точки в середині полігона - копіюємо їх в буфер обміну - полігон вилучаємо (він нам на цім шарі більше не потрібен)
- Переключаємось на шар з будинками з ОСМ і вставляємо адресні точки
- Перевіряємо, щоб точки були в середині полігонів будинків (пересуваємо їх за потреби)
- Виділяємо полігони будинків і адресні точки (можна виділити всі за раз) і обираємо в меню Data-> Merege address points (потрібен building_tool)
- Перевіряємо теґи з адресою, вилучаємо зайве
- Створюємо новий/додаємо до наявного зв’язку associatedStreet будинки
- Завантажуємо дані на сервер
Сделал пирог большей части правого берега.
https://www.dropbox.com/s/racmcliuirx2u3i/Pie_dnepr.geojson?dl=0
Проверьте, если подойдет - доделаю так весь город.
Треба координати в WGS84. Те що є зараз трохи не те - треба привести до нормального масштабу а не 1: 1 000 000
…
"geometry": {
"type": "Polygon",
"coordinates": [
[
[
3900109.974678,
6174132.954793
],
[
3900664.6797,
6173074.470797
],
[
3900809.506358,
6172072.444069
],
…
Андріє! Не можна так робити!
По-перше, всі імпорти мусять бути обговорені в imports@. По-друге, для імпорту належить використовувати окремі акаунти!
З огляду на поточний момент, все що я поки що зробив з великим припущенням можна назвати імпортом.
Але, дякую за зауваження.
Я припускаю, що до переносу (покищо називатиму це так) адрес, доведеться залучити всіх охочих. Щоб спростити роботу та описати потім оптимальний робочий процес я спробував перенести адреси для кількох вулиць.
Мої поточні виводи - дані не можуть бути перенесені повністю якимось чином автоматично. Потрібно вручну перевірити кожну адресу; там де треба, посунути об’єкти під їх справжнє положення на мапі; уточнити геометрію будинків…
Працюючи над тестовой ділянкою - в сел. Таромське, я виявив застарілу назву вулиці (Лікарняна, яка рішеням міськради була перейменована в Таромську і є позначеною в ОСМ як Таромська - добре, що є посилання на її колишню назву в old_name).
Таким чином, пропоную вважати це не імпортом, а обробкою та верифікацією даних з подальшим їх переносом в ОСМ, на який доведеться витратити купу часу. Використовувати хеш-теґ #dp-addr-import учасниками замість створення окремих облікових записів.
Я переделал пирог под нужный формат.
И вот ссылка: https://github.com/rmndp/pie-dnepr/blob/master/Pie-Dnepr-part1.geojson
Пока только правый берег. На след. неделе попробую успеть сделать левый берег.
@M@ster_dp - круто! клас!
@_sev - що чути в @import? Пропоную зробити тематчне завдання в http://tasks.openstreetmap.org.ua, щоб спільними зусиллями спільноти впоратись із завданням.
Я закончил “пирог”.
https://www.dropbox.com/s/gpj08nne3p7m5cy/Pie-full-Dnepr.geojson?dl=0
или https://github.com/rmndp/pie-dnepr/blob/master/Pie-Dnepr-part1.geojson
Какие дальше действия?
Есть ли возможность сделать импорт на свой, собственный сервер?
Есть ли способ настроить JOSM на работу со своим сервером?
Так будет у нас адресация домов или всё заглохло, потому что надо соблюсти какие-то никому не нужные в данном конкретном случае формальности, а человек, инициировавший процесс согласования, занят более важными делами? Это ведь не глобальная заливка, а локальная, теги коренным образом не меняются, стандарты картографирования тоже, существующие данные не портятся, просто появляется та информация, которой раньше не было, и которую потом можно будет поправить вручную при большом желании.
Я всё это к тому, что бюрократия в принципе нужна. Но не стоит бюрократизировать то, что в этом абсолютно не нуждается.
По поводу новых адресных точек, которые могут содержать старые названия улиц. Никто ведь не запрещает изменить эти старые названия на новые ДО начала работы, прямо в исходных файлах.
Всё вышесказанное - сугубо личное мнение.