Ścieżki leśne, a wózek inwalidzki

Na razie prosta mapa zawierająca wyłącznie obiekty highway=path oraz highway=footway z tagami *wheelchair=**. Oprócz wymienionych na wiki, występują w bazie wartości unknown (wg mnie zbędne) oraz noexit (?). W wolnym czasie spróbuję wgryźć się w rampy, schody i “chodniki przyuliczne”.

Super Marimil! Wielkie dzieki!!!

Jest jeszcze http://wheelmap.org/ ale nie daje niestety tej funkcji. Zdaje sie ze sasiedzi zza miedzy nie rozumieja jak to mozliwe, ze po chodniku mozna nie móc przejechac wózkiek inwalidzkim. Zadawano mi juz takie podejrzliwe pytania po co to jest potrzebne… :laughing:

tak sobie myślę, o highway=track?
Sam nie wiem…

Czemu nie? Mysle ze dobrze by bylo sie z wózkowiczami skontaktowac, jednak ja wrzucilem juz pare tagow tam, gdzie wiem, że nawet latem, gdy jest sucho, nikt nie przejedzie na wózku…

Utworzyłem roboczego pada z ewentualnymi wskazaniami dotyczącymi sposobu tagowania oraz mapy. Chętnych zapraszam do modyfikowania i dopisywania uwag oraz propozycji.

a za jakiś czas będzie można zrobić silnik routingu, pozwalający na wyznaczanie tras tak aby osoba na wózku sama mogła przejechać z punktu A do B :). Choć w naszych warunkach to pewnie nieźle nadrobi drogi :stuck_out_tongue:

Ladies and Gentlemans,
warto sie zglosic ( OSM Polska) z mapowaniem dla niepelnosprawnych…

http://e-wolontariat.pl/pl/content/category/id,60,title,IV-edycja.html

Zgadzam się. Brzmi ciekawie.

Ja nawiązałem kontakt z jedną osobą stowarzyszenia aktywizującą osoby niepełnosprawne, zobaczymy co wyniknie.

A ja wydłubałem serwis umożliwiający przeglądanie i edycję podstawowych informacji dotyczących dostępu dla wózków. Oczywiście, nie jest on skierowany bezpośrednio do edytorów OSM. Będzie można podrzucić adres osobom spoza OSM.

Przy okazji, proszę edytorów o uwzględnienie różnorodności dróg, po których mogą, lub nie, poruszać się inwalidzi (zwykły chodnik, footway będący przejściem dla pieszych, itp.). Chodzi tu przede wszystkim o rozdzielanie “różnych” dróg.

PS. Zgłoszenia wprowadzane do serwisu przez najbliższe dwa dni traktuję jako testowe. Umożliwi nam to ewentualną dyskusję (do której zapraszam) dot. jego funkcjonowania i wyglądu.

Bardzo dobre, wielkie dzieki Marimil!

Na FB pojawiła się informacja o serwisie „Gdzie dojadę” a pod nią komentarze. Chciałbym się do nich odnieść na forum, ponieważ zostawiła je osoba związana z OSM.

  1. Serwis został przygotowany przede wszystkim dla osób spoza OSM. Dla pewnego uproszczenia (w bazie oraz dla odbiorcy) nie opisuję w nim każdego szczegółu dotyczącego dróg. To, że jakaś droga jest przedstawiona jako chodnik nie znaczy, że została zdewastowana w OSM. Wystarczy przecież spojrzeć w tagi takiej drogi.
  2. Edytor OSM może oczywiście osobiście wprowadzać dane dotyczące dostępu dla inwalidów, do czego zachęcam. Zrobi to na pewno lepiej niż przez formularz zgłoszenia. Podjazdy (rampy) dotyczą schodów i opisane są na stronie wiki. Windy (o znanej lokalizacji) tagujemy z wykorzystaniem highway=elevator. Ten i inne przypadki zostały opisane na stronie wiki.

Przy okazji sam mam pytania.
a. W przypadku schodów z podjazdami możemy oczywiście dodać odpowiednie tagi do samych schodów. Możemy też wrysować oddzielnie taki podjazd. Czy w tym drugim przypadku jest sens dodawać do schodów informację o jego istnieniu? Zdarza się, że do podjazdu trzeba podjechać od innej strony niż do schodów i mogłoby to być mylące. Może lepiej dla ramp* dawać w tym przypadku wartość no.
b. Dotyczy chodnika, po którym może przejechać wózek inwalidzki lecz jedynym celem wjazdu może być tylko pojeżdżenie po takim chodniku, ponieważ nie można z niego zjechać inaczej niż się wjechało (czyli takie noexit). Czy w tym przypadku dawać wheelchair=yes zgodnie z rzeczywistością, czy może jednak wartość no?

ad b)
według mnie jest zgodne z rzeczywistością, to że po drugiej stronie chodnika jest przejście nie do przebycia przez wózek, to już inna para kaloszy.

Według mnie jeśli osoba na wózku samodzielnie nie jest w stanie dalej jechać po jakimś odcinku, to całość powinna być oznaczona wheelchair=limited. Logicznie rzecz biorąc, dostęp jest częściowo ograniczony. Oczywiście tylko odcinek od ostatniego “zjazdu”.

Ale w ten sposób można powiedzieć, dać drodze dla aut access=no, skoro to ślepa uliczka.