Rysowanie - jednojezdniowe jak dwujezdniowe

Hej,

frapuje mnie pewna sprawa - kiedy i w jakich sytuacjach rysujecie drogi jednojezdniowe jako dwujezdniowe - z wiaduktami włącznie? To z powodu routingu? By nie stosować zakazów skrętu?

Pozdrawiam,
micra

Hej,
Ja nigdy tego nie robię i moim zdaniem takie mapowanie jest niepoprawne.
Możesz pokazać przykład?

Sobieskiego w Świdniku - okolice nowego lotniska. Jest jednopasmową drogą, wiadukt też jest dla jednej jezdni i dalej w ciągu aż do Mełgiewskiej ktoś porobił dwupasmówki.

Możesz rzucić od razu okiem na te tereny - są na Bingu? Bo tak wskazują tagi. Jeden z odcinków narysowany jest w rowie, bo ktoś go przesunął w rów - prawdopodobnie z powodu braku śladu, ale na Bingu o ile są tak świeże zdjęcia - nie będzie go w tym miejscu.

Dla samego routingu to, czy jest dwupasmówka, czy jednopasmówka nie ma znaczenia, ale zakładając, że OSM zwraca uwagę na wierność rzeczywistości i mapy to okolice Lublina zaczynają odpływać.

Na pewno te fragmenty są źle http://www.openstreetmap.org/browse/way/186827507 i http://www.openstreetmap.org/browse/way/173160636 ponieważ nie mają tagu oneway=yes. Mi to wygląda na jakieś próby oznaczenia dróg w budowie. W linkach masz osoby, które ostatnio edytowały te drogi. Napisz do nich bezpośrednio pytanie czemu tak zrobili. Ja nie znam tych terenów, a nie chcę tylko na podstawie Binga ich poprawiać.

Problem jest w tym, że mieliście dobrze, a macie gorzej. I widzisz to na Bingu, co zostało narysowane i otagowane ze źródłem “Bing”? Poważnie to widzisz?

Kontakt? Pisałem poprzednio imiennie, bo inny lokalny kolega pozmieniał kilka dróg, zero odzewu. Naniosłem przez OSMBugs sugestie - Zbyszek Czernik szybko to poprawił, ale dookoła Lublina widzę kolejne banialuki i powinienem poświęcać czas by to poprawiać lub zgłaszać?

Ja tylko zwracam uwagę na pewien problem. Ten problem to brak kontroli i drugi nieużywanie map w nawigacji. Jedno ze zgłoszeń na OSMBugs dotyczyło drogi krajowej, na której komuś się ręka omsknęła, ale to omsknięcie można było zauważyć jeżeli ktokolwiek jeździ z nawigacją - mam wrażenie, że nie. Droga krajowa tranzytowa, a nie boczna lokalna.

A wiesz co mnie głównie skłoniło do założenia tej wiadomości? Inna droga w okolicy budowanej obwodnicy Lublina - z mapy OSM i tagów wynika jasno, że jest otwarta - droga serwisowa. W listopadzie droga była w “głębokim lesie”, rondo zaznaczone, ale bez nawierzchni i zobaczyłem na OSM, że to otwarte. Przestraszyłem się, że przeoczyłem moment otwarca, wytłukłem się na dołach i co? I nic, drogi jak nie było tak nie ma, rondo nie ma nawet nawierzchni, tak samo jak 3 miesiące temu. Teraz drogi dookoła lotniska - też się zdziwiłem, że o czymś nie wiem, ale na spokojnie poczekam, aż śniegi stopnieją i spokojnie sobie te tereny rowerem zwiedzę.

Bo, kurka wodna, każdy początkujący zaczyna od grzebania w drogach - nie zna się, nie rozumie, ale będzie zmieniał… :confused:
Fajnie, gdy rysuje brakujące, ale irytuje mnie, gdy czepia się wypieszczonych dróg narysowanych przez kogoś innego…