Rutowanie na głównej stronie OSM - testy

Oczy was nie mylą - do kodu strony głównej ma wejść rutowanie. Nie jest jeszcze dopracowane, ale w ogóle działa, sprawdziłem sam. No i jest prośba o testowanie tego wykluwającego się ficzera (małymi literkami “Get directions” nad polem wyszukiwania):

http://jsrouting.apis.dev.openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2014-August/070646.html

Mateusz z kolei przekazał informacje w sprawie domyślnej mapy - słowem, nie jest źle, trochę się rusza!

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=446707#p446707

Odkąd żyję takich niusów było co najmniej dwa, o ile nie więcej, więc zieeew :wink:

A można modyfikować trasę przez przeciąganie do miejsc, którymi chcemy jechać? Bo nie ma tej funkcji…

Przy okazji - routing jest skopany w Lublinie - zależnie od miejsca startu prowadzi w dziwny sposób i bardzo nie lubi standardowego wyjazdu na Warszawę za to preferuje najbardziej pokręcone, typu ulica Główna, która ma taką nazwę dla zmylenia, bo ona raczej powinna się nazywać Najpodlejsza.

A później się dziwicie, że OSMAnd wariuje. Jak są takie dane to tak prowadzi.

Dodatkowo: przy wyjeździe na Lubartów też jest źle - bo prowadzi bocznymi drogami zamiast wybierać drogi krajowe - konkretnie zjeżdża z DK19 w “dzielnicę szpitalną” zyskując kilkaset metrów kosztem zatłoczonych skrzyżowań, dodatkowych świateł i wąskich dróg. Reszta wyjazdów wydaje się być ok.

Aleja Solidarności w Lublinie pomiędzy Willową a Warszawską jest oznaczona jako w budowie, a Warszawska na południe od Solidarności jako zamknięta. Jak to nie tłumaczy problemów - daj linka.

Lublin → Lubartów - daj linka, nie widzę tych problemów.

I co z tego? Ruch jest puszczony drugą nitką, a gość który wyłączył północną nitkę z ruchu w OSM nie zrobił łączników do niej. Chciał dobrze, wyszło jak zwykle.

Jeśli ruch w obu kierunkach idzie południową to trzeba by też z niej usunąć jednokierunkowość. Ja nie będę zmieniał bo nie wiem jak to na miejscu wygląda.

I słusznie - już zmieniłem.

W praktyce obie nitki są otwarte - do zjazdu, bo dalej jeszcze stoją bramki - byle było przejezdne, bo w połowie września odgrażają się, że otworzą więc wtedy ma sens pełne otwarcie.

Co do DK19 - routing sprytnie omija miejsce niedawnego remontu na Smorawińskiego - wiadukt między Kompozytorów Polskich, a Szeligowskiego, może też ktoś chciał dobrze, a coś skopał.

Co ciekawe, ktoś nowy (użytkownik) DK19 w pobliżu obwodnicy już poprawił zgodnie z aktualnym stanem i wydaje się, że nie popełnił błędu, ale to tylko tak na pierwszy rzut oka - nie sprawdzałem dokładnie. Zaczął od najważniejszych dróg i chyba zrobił to dobrze.

Całkiem nieźle działa. Zadziwiająco szybko. Tam gdzie dane są prawidłowe rutuje bez pudła. Chociaż czasami jak się suwa czerwonym znacznikiem to w końcu głupieje.

Dla mnie BOMBA. Możliwość zastosowania różnych silników to bardzo dobry pomysł - nie istnieje idealny. Brak mi tylko zapisu śladu GPX i i punktów pośrednich.

A tymczasem, na http://map.project-osrm.org/ pojawił się routing dla rowerów.

Niby jest, ale na przykładowej trasie dom-praca ten samochodowy działa, a ten rowerowy mija swój czas i jest N/A…

Rowerzystom polecam natomiast Brouter - pewnie już o nim na forum pisałem, generalnie moduł webowy jest fajny dlatego, że można wybrać różne typy jazdy i w dodatku w kilku wariantach, ale podobno można go też użyć jako coś do OsmAnda i to ma być podstawowy kierunek rozwoju (główna strona nie prowadzi do niczego, choć zgłosiłem im bilecik, trzeba trafiać na te linki podrzędne):

http://brouter.de/brouter-web/
http://brouter.de/brouter/

Można korzystać z Broutera zarówno w OsmAndzie jak i w Locusie. Dodatkowo, można modyfikować profile routingu aby dostosować je do własnych preferencji. Zmodyfikowany profil można użyć zarówno w module webowym jak i na smartfonie. Przykład tutaj (o rowerze jest pod koniec): http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=32&t=12663&start=30#p180397

A czy mógłbyś założyć odrębny temat z brouterem tutaj na forum i opublikować równiez ten rowerowy profil. Z moich obserwacji, profil trekking połowicznie się sprawdza - możesz mieć rację, że jest pod kątem niemieckich dróg…
Pomysł “jedź chodnikiem” nawet ciekawy :smiley:

U mnie po pierwszej próbie trasa standardowa mająca 12,5 km proponuje 16,5 krajówkami na rowerze - masakra!

U mnie nie potrafi wyświetlić trasy kilkusetmetrowej, którą specjalnie kiedyś aktualizowałem dla routingu rowerowego w osmandzie.