Rozwinięcie bota adresowego o nowe sprawdzenia

Tak i Tak, średnik separauje kilka wartości.

Tak, często widuję że ktoś zmienia wartość wiki a zmieniona wartość jest zmyślona.

Hmm… okej, może dodam jakieś dodatkowe wymagania, np. przynajmniej 10 zestawów zmian (nie straszyć nowych) + np. problem z nadawaniem nazw jest systematyczny u użytkownika. Np. jakiś % threshold co do złego nazywania ostatnich np. 10 zestawów.

iD nie ma takiego ostrzeżenia.

Okej, wygląda na to że raczej nie zaimplementuje tego sprawdzenia.

Przemyślę, brzmi sensownie.

Spoko, to jak skończę aktualne zadania to można dodać nazwy opisowe jakieś popularne.

Dam jakiś limit minimalnych ilości zestawów zmian użytkownika dla niektórych sprawdzeń aby nie straszyć nowych.

Yunkers

Na pewno dobrze sprawdziłeś? Sprawdziłem geoportal - Mieczykowa jest jak byk. (No może nie na tym kikucie który podlinkowałem, ale to byłoby czepialstwo, bo ta droga która ma oficjalnie nazwę to też service)

Ale mi chodziło tylko o to, że Mieczykowej nie ma tym fragmencie, do którego link wkleiłeś. Natomiast nie neguję tego, że nazwa ulicy (także Mieczkowej) może być na highway=service. Więc tutaj się zgadzamy.

1 Like

Zbadam temat. Dzięki!

Spoko, zrozumiałem twoją wypowiedź tak, jakbyś w ogóle nie znalazł takiej ulicy, bo miasto nie nadało nazwy. Ale dobrze, że mamy zgodę :slight_smile:

Znalazłem taką wartość:
website=http://www.pomeranica.pl/wiki/Tablica_upamiętniająca_poległych_żołnierzy;_ul._Koszalińska_(Kołobrzeg)

gdzie średnik jest fragmentem poprawnego adresu, ale znacznie więcej jest miejsc gdzie średnik rozdziela różne adresy - tu jest chyba błąd w zasadach OSM, którego nie da się obejść.

Według regex - Can a URL contain a semicolon and still be valid? - Stack Overflow
średnik jest zarezerwowany do specjalnych znaczeń. Oznacza, że w ogólności może występować, ale tutaj wygląda to na błąd.
Edit: trochę doczytałem i podobno się stosuje zamiast & jako separator argumentów

Zobacz na zaakceptowaną odpowiedź na Stacku - średnik jest wymieniany jednym ciągiem z “/”, “?”, “:”, “@”, “=” oraz “&”. Czyli powinien być traktowany jako jakiś parametr / rozdzielenie parametrów wewnątrz adresu, ale adres zawierający średnik jest poprawny. Co więcej poprawny może być także adres https://example.com?foo=bar; foo2=bar2.
Znana i lubiana usługa, która tworzy takie adresy (bez spacji) to np. Taginfo:
https://taginfo.openstreetmap.org/tags/vending=parcel_pickup;parcel_mail_in

Średnik w adresie można zamienić na %3B, może to jakieś rozwiązanie?

To może być poprawne (droga bez nazwy tworząca skrzyżowanie z dwujezdniową nazwaną)

teoretycznie jest wsparcie dla obsługi tego (<escaping ; character>) ale to z kolei wykrzaczy niemal każde narzędzie co używa tagu website

Chyba chodzi o prosty przypadek gdzie są np. 3 odcinki drogi: - - -
A środkowemu z nich brakuje po prostu nazwy.
Nie chodzi tutaj o skrzyżowania tylko o proste odcinki.

1 Like

Zróbmy tak:

  • Będę sprawdzał obie kombinacje, średnik jako separator i jako część adresu.
  • Jeśli oba adresy będą błędne to wtedy bot uzna, że jest problem.
1 Like