Tak, często widuję że ktoś zmienia wartość wiki a zmieniona wartość jest zmyślona.
Hmm… okej, może dodam jakieś dodatkowe wymagania, np. przynajmniej 10 zestawów zmian (nie straszyć nowych) + np. problem z nadawaniem nazw jest systematyczny u użytkownika. Np. jakiś % threshold co do złego nazywania ostatnich np. 10 zestawów.
iD nie ma takiego ostrzeżenia.
Okej, wygląda na to że raczej nie zaimplementuje tego sprawdzenia.
Przemyślę, brzmi sensownie.
Spoko, to jak skończę aktualne zadania to można dodać nazwy opisowe jakieś popularne.
Na pewno dobrze sprawdziłeś? Sprawdziłem geoportal - Mieczykowa jest jak byk. (No może nie na tym kikucie który podlinkowałem, ale to byłoby czepialstwo, bo ta droga która ma oficjalnie nazwę to też service)
Ale mi chodziło tylko o to, że Mieczykowej nie ma tym fragmencie, do którego link wkleiłeś. Natomiast nie neguję tego, że nazwa ulicy (także Mieczkowej) może być na highway=service. Więc tutaj się zgadzamy.
Znalazłem taką wartość: website=http://www.pomeranica.pl/wiki/Tablica_upamiętniająca_poległych_żołnierzy;_ul._Koszalińska_(Kołobrzeg)
gdzie średnik jest fragmentem poprawnego adresu, ale znacznie więcej jest miejsc gdzie średnik rozdziela różne adresy - tu jest chyba błąd w zasadach OSM, którego nie da się obejść.
Zobacz na zaakceptowaną odpowiedź na Stacku - średnik jest wymieniany jednym ciągiem z “/”, “?”, “:”, “@”, “=” oraz “&”. Czyli powinien być traktowany jako jakiś parametr / rozdzielenie parametrów wewnątrz adresu, ale adres zawierający średnik jest poprawny. Co więcej poprawny może być także adres https://example.com?foo=bar; foo2=bar2.
Znana i lubiana usługa, która tworzy takie adresy (bez spacji) to np. Taginfo: https://taginfo.openstreetmap.org/tags/vending=parcel_pickup;parcel_mail_in
Średnik w adresie można zamienić na %3B, może to jakieś rozwiązanie?
Chyba chodzi o prosty przypadek gdzie są np. 3 odcinki drogi: - - -
A środkowemu z nich brakuje po prostu nazwy.
Nie chodzi tutaj o skrzyżowania tylko o proste odcinki.