Routing OSM dla Polski

Czy jest rozważany jakikolwiek silnik routujący dla Polski?
UMP posiada już nawet dla pieszych, dla samochodów od 2 lat…

osrm na map.project-osrm.org jest - jako globalny przykład - słabo nadający się na nasze realia, na przykład motorway ma maxspeed 90km/h.
OSRM nie ma zbyt dużych wymagań, chyba że całe dane chce się wrzucić do ramu, ale bez tego zajmuje około 1GB. Generacja na dysku iscsi na “domowym kompie” w dodatku w domenie xenowej trwa też niedługo (kilkadziesiąt minut)

Do tego można dorzucić kilka innych, brouter chociażby.

Rozumiem, że osmapa.pl “gości” na serwerze sponsora (nie pamiętam już jakie są umowy), pamiętam że były tam problemy z zajętością dysków.
Co stoi na przeszkodzie uruchomienia innych usług oprócz serwowania kafli? Oprócz routera, można by zrobić maproulette, o której wspominał rogal w innym poście. Ale jest też pełno innych usług (taskery, osmose itd)

Nie wiem jak długo będziemy mieć jeszcze ten serwer, więc nie opierałbym się na tym co teraz mamy. Prawdopodobnie stowarzyszenie będzie musiało coś zakupić lub ktoś coś zasponsorować.

IMHO warto rozważyć kupienie jakiegoś większego VPS i przenieść tam nasze zabawki. Może jakieś zaprzyjaźnione firmy by nam się dorzuciły do abonamentu.

osmapa.pl na nowym stylu + brouter byłyby dobrym początkiem.

Od niedawna już nie, teraz stoi na prywatnym serwerze balroga.

ICM UW chetnie sponsoruje takie projekty swoimi serwerami. Moze po prostu stowarzyszenie napisze do prof. Niezgodki?