Zwróciliscie moze uwage, ze pojawil sie na polskiej podstronce wiki http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Relation:restriction tekst po niemiecku. (Überlagerung von Abbiegebeschränkungen) Wbudowal go uzytkownik Gauss na wlasna reke.
Co do istoty rzeczy to zamysl jest sluszny: Jesli mam skrzyzowanie gdzie jest np 6 ulic tak jak w przykladzie który wrzucil, to musze wiedziec czy z ulicy a wolno mi skrecic w ulice b,c,d,e,f. Czyli nie starcza mi zazwyczaj jedna relacja.
Pytanie tylko czy robic to w ten sposób jak Gauss to opisal, czy inaczej. Toczy sie wlasnie na ten temat dyskusja i mam nadzieje ze wyniki pojawia sie w miare szybko…
Kilka dni temu poprawiłem rondo u siebie w mieście, bo węzły były zrobione tak, że nawigacja mówiła o pierwszym zjeździe, który był w rzeczywistości drugim. Podobny problem ktoś już miał na forum i zrobiłem tak samo - dodałem bardzo blisko po jednym węźle przy zjeździe. Niestety, teraz OSRM prowadził trochę na około - http://osrm.at/1Bq Podpowie ktoś, co jest nie tak?
Racja, nie zwróciłem na to uwagi. Ale dziwne, bo sam nie rozłączałem tych dróg, a wcześniej działało ok. Pierwsza część zrobiona, dobrałem się też do linka prawidłowego z Masstrack, teraz tylko nie wiem, jak to podpiąć pod JOSM.
Poprawiłeś już te niestyki? Pytam, bo nadal widzę porozpinane zjazdy, a myślałem, że zrobisz to od ręki… Przy okazji, te ścieżki rowerowe, które są wyrysowane wokół ronda również są niepołączone z ulicą, a powinny.
Było zrobione lokalnie, ale nie wysyłałem, bo chciałem za jednym razem wysłać wszystko. Teraz już powinno być ok. Co prawda mam wątpliwości odnośnie przesunięcia ronda, ale liczę, że MassTracks są dokładniejsze niż jeden mój ślad
A co do ścieżek to nie do końca rozumiem, co masz na myśli, ale to bym musiał poczytać trochę, później się tym zajmę Tak czy siak, dzięki za pomoc.