Wat klopt er niet aan de fietspaden en tagging daar ter plaatse dat er een dergelijke routering wordt voorgesteld?
Het maakt niet uit welke instellingen ik kies, auto/fiets/motor, ze sturen je allemaal van het fietspad af.
Bernhard, Active routing werkt sowieso niet op alle kaarten die met mkgmap zijn gegenereerd.
Eggie, bedankt, als het weer meewerkt moet dat wel lukken zonder bagage. De croix-de-fer gisteren met bagage gedaan, is een stuk langer en lastiger (btw niet met de ligfiets maar op m’n santos)
Precies. Maar de problem bestaat ook in de andere richting: zoals de Garmin-firmware “Activity routing” kennt, gebeuren er eigenardige routing bugs med de mkgmap kaarten. Zie b.v. http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=21764
En de algorithmus voor de snellste weg heeft sommige bugs. Zie b.v. http://gis.19327.n5.nabble.com/Routing-Algorithm-of-Garmin-td5814621.html - de oorzak heeft Popej in de mailing list goed beschreven.
Om van te huis op de hoofdstraat te komen, kiezt mijn Garmin Oregon 600 tijdens 4 ker naar rechts te gaan (400 m) in plaats van 2 ker naar links en één ker naar rechts (200m)…
@marczoutendijk, @ligfietser Als je ‘Tolwegen vermijden’ aan zet, dan gaat het wel goed zonder extra tussenpunten te hoeven zetten (Mapsource). Niet getest op toestel.
Ik heb met de styles e.d. van ligfietser een nieuwe kaart gemaakt, met de laatste nieuwe mkgmap ( 1 sept. 2015).
Routering in Basecamp heb ik ingesteld zoals door ligfietser op zijn site beschreven staat als “OFM recreatief”.
Dan werkt het perfect zoals je zou wensen.
(ik krijg het niet voor elkaar om hier de afbeelding te posten)
afbeelding in een of andere openbare site plaatsen, dropbox oid of Google Foto’s
Dan het img knopje gebruiken en tussen de beide tags de link naar de afbeelding plakken.
En hier is weer zo’n situatie die ik niet begrijp. Dit is de situatie op de kaart (op deze lokatie):
Zo stuurt ofm mij (over de rotonde voor het autoverkeer):
Ook osm doet het verkeerd:
Terwijl ik gewoon dit wilde doen (en ook gedaan heb):
Wat is de verklaring? Er loopt nb. een knooppuntenroute die goed op ofm staat, waarom dan toch die rare route?
====
Edit:
Overigens is de rendering in Basecamp/OFM van die N277 (Peelweg) ook niet correct! Die ontbreekt finaal in Basecamp terwijl hij al meer dan een jaar correct op OSM staat (neergelegd door peewee32). Op velomap wordt hij wel gerenderd.
In ieder geval missen op de rotonde, de toeleidende stukjes Witte Dellen en het zuidelijk deel van de Peelweg, de tags moped=no en bicycle=no.
Of dat een verklaring is, weet ik niet.
Het zuidelijk fietspad om de rotonde heen, mist moped=designated Als het noordelijke pad dat wel heeft, zal het zuidelijke pad het ook wel moeten hebben, denk ik zo.
Het ontbreken van de bicycle=no of bicycle=use_sidepath lijkt ook mij de verklaring. OFM kan niet weten dat hij niet over de rotonde mag en dus pakt ie de korte route. Mijn vermoeden is dat het een bicycle=no moet zijn als ik eens op mapillary kijk.
Daar zien we ook dat het zuidelijk fietspad en traffic_sign=NL:G12a is (en moped=designated)
En hier nog een C09. Edit: [Wat hier opvalt is dat dit stukje weg dat de Witte Dellen kruist een fietspad (G12a) is en geen unclassified. [/s] Doorgehaald want verkeerd gekeken op mapillary.
Die noordelijke weg staat bij mij wel keurig in OFM (versie 24-10-2015) dus ik vermoed dat Marc een heel oude OFM versie heeft. Overigens heb ik die weg daar niet neergelegd maar ene RonGPS .
Ik vermoed van wel anders had ik het er niet neergezet. Mapillary en Google geven volgens mij geen uitsluitsel dus als je het zeker wilt weten moet je er even naar toe.
Even zonder dollen. Ik snap je vraag want het lijkt wel vreemd. Misschien kan iemand die daar in de buurt woont eens kijken.