Remapping, later - No route possible

Witam,

Próbuję przywracać dane map w moim obszarze Zielona Góra i okolice.

Po dorysowaniu brakujących ulic czasami sprawdzam wprowadzony obszar pod względem możliwych błędów w nawigacji gps.
Sprawdzenie robię na map.project-osrm.org.
Zmiany dokonałem jakiś czas temu i przykładowo ulice w tym obszarze http://www.openstreetmap.org/?box=yes&bbox=15.52203%2C51.94282%2C15.53232%2C51.94499 nie ‘pddają’ się nawigacji.
Zrzut z próby wyzaczenia trasy na map.project-osrm.org

Nie mogę dojść jaka jest przyczyna powyższego.
Być może musi upłynąć jakiś czas żeby na stronie map.project-osrm.org wprowadzone zmiany zostały zauważone przy wyznaczaniu tras.
Ale jeśli tak nie jest i to ja przy edycji popełniam jakiś błąd to wolałbym w następnych pracach nie popełniać tego ewentualnego błędu.

Proszę kolegów z większym doświadczeniem o oświecenie.

Pozdrawiam,
julek

Popatrzyłem na te ulice i pod względem routingu wszystko tam gra. Musisz poczekać, bo obecnie OSRM ma kilkudniowe opóźnienie (na podstawie własnych obserwacji).

@Zbigniew Czernik
Dzięki za odpowiedź. Chciałem się upewnić, że nie popełniam jakiegoś błędu.

@julekjulek
Przy okazji: nazwy ulic piszemy z imieniem, czyli np. “Stanisława Wyspiańskiego” zamiast “Wyspiańskiego”.

Dzięki za uwagę. Poprawię.

Technicznie to musiałbyś swój osrm postawić i ssać różnice live aby to miało sens w pracy.
BTW rozmawiałem z Pawłem na ten temat aby postawił PL osrm i zapodał mu końce i początki relacji do testów ich spójności w odpowiedzi na stronę analizy relacji głównych dróg - myślę że odpowiedź ze systemu routingu pozwalałaby na szybkie wyłapywanie błędów danych w przyszłości.

Postawienie serwisu routującego w oparciu OSRM to 20 minut roboty
łącznie z importem danych obszaru Polski.
Polecam ubuntu 11 lub 12 bo tam kompiluje się bez problemu.

Miszka: ale nikt nie pisał że to coś skomplikowanego :slight_smile: Tylko że aby chodziło live to przydało by się aby osrm-extract i -prepare umiał pracować na różnicówkach, a chyba tego nie umie więc trochę z update live będzie roboty dla cpu.

Przemielenie całej Polski od zera zajmuje z 10 minut na dwóch rdzeniach.

Chyba się zainteresuję zagadnieniem.

Jakiś czas temu używałem nawigacji Navit z mapami osm, teraz testuję OsmAnd ( nawiasem coraz bardziej mi się ten program podoba ) .
W obydwu tych programach, jeżdżąc samochodem i wyznaczając trasy trafiam na ‘kwiatki’, dziwne wytyczanie trasy.
Zacząłem się przyglądać mapom w tych ‘kwiatkowych’ miejscach i często jest to właśnie błąd samych map a nie algorytmu wyliczania trasy.
Dlatego zacząłem sprawdzać mapy, wyszukiwać w nich błędy również przy pomocy wyznaczania tras.

Pozdrawiam,
julek

A ja cieszę się, że w KOŃCU OSM zaczyna być w kręgu zainteresowania pod kątem routingu, bo do tej pory miałem wrażenie, że tylko ja o to dbam :wink:

Hehe :slight_smile:
To jest nas co najmniej dwóch.

Mnie interesuje wykorzystanie OSM głównie w 2 zagadnieniach:

• routing
  • szlaki turystyczne ( dobrze by było aby również z routingiem )

Pozdrawiam,
julek

Nie było tak źle. Ja korzystam z map OSM pod Garmina, a że używam z nawigacją to muszę stwierdzić, że akurat w okolicach Warszawy błędów było bardzo mało, a ostatnio wcale. Teraz jest oczywiście dużo gorzej.

Źle się wyraziłem. Chciałem powiedzieć, że do niedawna miałem takie wrażenie :slight_smile: Faktycznie, jest już sporo ludzi, którzy poprawiają błędy na KeepItRight i dbają o jakość dróg.