Rejestrator samochodowy

http://nt.interia.pl/news/samochodowy-rejestrator-dzwieku-i-obrazu,1698973/1f2b2c4d2bc794c2cf73ab470d0deb77

Czy tylko mnie się wydaje, że to mogło by być fajne urządzenie dla OSMapowiczów?
I czy przypadkiem jednej cyferki w cenie nie brakuje?

Ceny już takie są - potaniało to ostatnio :slight_smile:
Ten akurat nie ma modułu GPS, ale są modele z loggerem również.

Te Platinetowskie rejestratory chyba już są w Realach.

A są jakieś sensowne narzędzie do używania takich nagrań ze śladami GPS? JOSM radzi sobie świetnie ze zdjęciami, chyba z audio też… a z video jak?

Wedlug []](http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Video_mapping) jest do tego specjalny plugin, ale jeszcze we wczesnej fazie.

Gdyby ktoś z was zaczął czegoś takiego używać (ja jeżdżę z kamerką chyba od 2 lat), to polecam wrzucanie zarejestrowanych piratów drogowych do serwisu http://www.jakjedziesz.pl/ - zawsze z numerem rejestracyjnym.
Mi to często pomaga w sytuacjach kryzysowych na drodze - nie muszę na miejscu udowadniać mojej wyższości…, na spokojnie sprawdzam tylko czy na pewno dana sytuacja się rejestruje, a wieczorem w spokoju podejmuję decyzję, czy warto to zdarzenie upublicznić.

@kietlak:
Wytłumacz mi, jaki jest sens takich portali? Czy coś zmieni fakt, że opublikujesz taki film? Moim zdaniem, poza dowartościowaniem się wrzucającego, nie zmieni nic. Że niby taki publiczny pręgierz? C’mon, to nie działa.

Samą ideę rejestrowania popieram i stosuję, przydatna rzecz, gdy się zdarzy wypadek, żeby udowodnić swoją rację przed Policją lub firmą ubezpieczeniową.

Co do video mappingu, żeby to spełniało swoją rolę, kamera musi być na tyle dobrej jakości, żeby dało się odczytać np. nazwy ulic na tabliczkach.

A czy widoczność znaków drogowych (ograniczenia prędkości!) nie dają już wystarczająco dużo?

Dla mnie to za mało.