Rejestracja Stowarzyszenia OSM Polska

Numer KRS: 0000385002. Gratulacje! :slight_smile:
http://krs.ms.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000385002

Co do statusu organizacji pożytku publicznego, to można się o niego starać dopiero po dwóch latach działalności – tak jak napisał Jezier.

Za to Zarząd jest teraz zobowiązany uzyskać dla Stowarzyszenia REGON i NIP (i zgłosić je do KRS); przyda nam się też rachunek bankowy (którego posiadanie zgłasza się do Urzędu Skarbowego). Wyjaśnione jest to tutaj: http://poradnik.ngo.pl/x/340256

OPP warto mieć, ale to nie jest jedyny sposób na pozyskiwanie 1%. Można się zaprzyjaźnić z inną organizacją pożytku publicznego, która jest już wpisana do odpowiedniego rejestru. Wtedy przy wypełnianiu rocznego pita wpisuje się numer KRS naszej zaprzyjaźnionej OPP i dopisek np OSM Polska. Na jesieni jak już spłyną pieniądze z 1% nasza zaprzyjaźniona organizacja przelewa zebrane pieniądze z odpowiednim dopiskiem na konto założonego niedawno stowarzyszenia OSM Polska.

UWAGA UWAGA!!!

Byłem dzisiaj w urzędzie statystycznym i odebrałem numer REGON, którym można przedstawiać Stowarzyszenie:

101078372

Gratulacje i pozdrawiam :slight_smile:

Witam.
Niestety miałem wypadek.
Mam złamaną prawą rękę z przemieszczeniem.
17.05.2011 będę operowany.
Leczenie potrwa ok 6 tygodni.
Rehabilitacja z 2-3 tygodnie.

Jak tylko wyjdę ze Szpitala to ustalimy co dalej.
Oryginały dokumentów poświadczające założenie stowarzyszenia są u mnie w domu.
Proszę o kontakt osoby z zarządu które są z Łodzi.
Chyba że zgłoszenie do KRS można dokonać w Bydgoszczy?

Przez najbliższe 2-3 dni kontakt tylko telefoniczny. 791 554 994
Trzymajcie kciuki za powodzenie operacji :wink:
Pozdrawiam Tomasz Domagalski.
Wasz Prezes.

Zastanawiam się, czy nie dałoby się zgłosić do KRS już obu rzeczy za jednym podejściem - REGON-u i NIP-u (gdy go uzyskamy)?

Wydaje mi sie, ze mozna tak zrobic, i mozna wniosek KRS-Z20 wyslac poczta, ale tak czy tak podpisac bedzie musialo dwoch czlonkow.

tomianek: trzymamy kciuki i oby cala rehabilitacja byla bezproblemowa, a potem uwazaj na siebie :slight_smile:

I jak operacja? Udała się…

UWAGA UWAGA!!!

Otrzymaliśmy NIP:

7272776770

Gratuluję wszystkim…
Niedługo udam się do KRS zgłosić REGON i NIP…

Pozdrawiam

Witam Wszystkich…

Oznajmiam, że wstępna (obowiązkowa) rejestracja Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska dobiegła końca, ponieważ dzisiaj byłem w KRS’ie i zgłosiłem nasz NIP i REGON.
Pozostaje tylko do zgłoszenia numer konta bankowego (ale ponieważ nie jest wymagane, nie spieszy się tak bardzo). Jak tylko będziemy mieli numer konta, zgłoszę go do Urzędu Skarbowego.

Pozdrawiam Wszystkich

Witam.
Tak jak w temacie.
Czy już mamy nr konta?
Bo chciałbym coś niecoś wpłacić.
Pozdrawiam Prezes :slight_smile:

Jeszcze nie mamy konta (ani jego numeru)

Numer naszego nowego konta to 58 1090 1043 0000 0001 1633 5787

Sa jeszcze do zalatwienia niewielkie formalnosci zwiazane z kontem, niemniej jest aktywne.

Widzę, że w Banku Zachodnim… lepszy od VW Banku?

Pod wzgledem oplat prawdopodobnie nie, ale okazal sie lepszy pod wzgledem czasu i skomplikowania operacji, ale krytyczna byla lokalizacja – Adam i ja trafilismy na niego przypadkowo, wychodzac z Alior Banku.

To kiedy zaczynamy przyjmować nowych członków? :wink:

Znakomicie… Niedługo udamy się z Adamem do Urzędu Skarbowego zgłosić numer konta… Pozdrawiam

To przy tej okazji:
Dobrez by bylo zebysmy przelali na konto stowarzyszenia nasze skladki…

Konto bankowe zostało już zgłoszone przez Adama i przeze mnie do US Polesie… Będziemy teraz mogli otrzymywać zwrot podatku i być nieustannie inwigilowani :slight_smile:
Pranie pieniąchów się skończyło :stuck_out_tongue: