Reforma klasyfikacji dróg krajowych i wojewódzkich w Polsce.

um trzeba było zaakceptować pare prawie niewidocznych zmian które miały sens… teraz macie reformy.

Nie wiem do czego odnosisz się w “pare prawie niewidocznych zmian” i w “reformy”.

Czyli rozumiem, że po prostu robisz na złość? “Nie chcieliście małych zmian, to teraz zmienię wam wszystko”?

Nie chce robić wam na złość, bardziej wy mi zrobiliście to teraz się odwdzięcze choć nie będe tego robić w sposób wyzywania ludzi.

Uwierz mi, nikt Ci nie robił na złość.

Gdyby ktoś inny zgłaszał te same propozycje w takiej samej serii i w ten sam sposób (na przykład mój brat) miałbym podobny poziom irytacji.

(choć gdybym znal osobę osobiście to pewnie poza forum bym spróbował wytłumaczyć że to kiepski pomysł)

Ogólnie, dalej nie wiadomo co ta propozycja ma osiągnąć.

  • 3

Tak jeszcze na marginesie dodam. Konto masz od 21 grudnia 2021. Zmian dosłownie kilka i tylko przy pomocy iD. Jak dla mnie proponujesz zmiany, których do końca nie rozumiesz i nie masz wiedzy i doświadczenia, które by takie zmiany upoważniały. Są tutaj osoby zajmujące się tematem lata i do tego zawodowo. Większość osób wypowiadających się przeciwko tej “reformie” ma nieporównywalnie większe doświadczenie w analizowaniu danych OSM oraz ich edytowaniu, nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Dodatkowo nie przestrzegasz zasad i standardów, nie słuchasz co się do Ciebie mówi. Proponujesz zmianę bez wiedzy w jaki sposób dane są używane i co taka zmiana będzie oznaczała np. dla systemów routingu, lub aplikacji ratowniczych.

Będę się sprzeciwiał wszystkim zaproponowanym zmianą dopóki nie nabiorę pewności, że wiesz co proponujesz i jak te zmiany mają się nie tylko do danych w Polsce, ale i całości danych OSM

Z tym byłbym ostrożny, nawet całkiem nowa osoba może proponować zmiany. Aczkolwiek warto się upewnić albo zrobić to w nieco inny sposób (np. poprosić o wytłumaczenie czemu coś jest tak zrobione)

Byłby też przeciw traktowania osób zajmujących się tematem zawodowo jako wyższych rangą