ref vs unsigned_ref/official_ref dla przystanków w Warszawie?

https://www.openstreetmap.org/node/334558429/history i inne mają ref=703303 który z tego co rozumiem nie jest czymś używanym przez pasażerów do identyfikacji przystanków. Jak ma w terenie ten kod zaznaczony to jest to coś bardzo subtelnego

Dla porównania ref jest identyfikatorem przystanków w wielu miejscach, np. w USA i zastępuje tam nazwy przystanków.

Może by lepiej byłoby te nasze refy zapisać w sposób który nie byłby łatwo mylony z sytuacją gdzie ref powinien być pokazany np. na mapie?

(wywołane przez https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/discussions/3800 i inne dyskusje w StreetComplete jak pokazywać nazwę/identyfikatory przystanku - ale to samo może być np. w Osmand/Organic Maps itp itd)

Tego raczej nikt “normalny” nie używa. Jest to unikalny numer referencyjny przystanku ZTM/WTP. Pierwsze cztery cyfry to numer zespołu przystankowego, dwie ostatnie to numer przystanku w zespole (dwie ostatnie będą w nazwie). Czyli 03 → Krucza 03. Pierwsza cyfra to przybliżona część miasta.

W terenie jest tylko małym drukiem na rozkładach, po lewej stronie pionowo.

ref:wtp:=*
unsigned_ref=*
official_ref=*

Takie 3 tagi ja widzę, ułożyłem je w kolejności od najlepszego do najgorszego wg. mnie

Jaki jest problem z aktualnym tagowaniem ref? Jest to unikalny numer referencyjny przystanku.
Przeczytałem dyskusję o StreetComplete i nie widzę żadnych powodów, aby go nie wyświetlać.
Być może nie jest używany przez pasażerów, ale jak najbardziej jest używany do identyfikacji przez mapperów.
Nazwa z numerem także powinna być unikalna, ale nie jest stała np. w przypadku otwarcia nowej stacji metra na najbliższym skrzyżowaniu zazwyczaj zmieniane są nazwy przystanków na “Metro X”. Często dodawana jest stara nazwa w nawiasie z “d.” (dawniej).

ref=* to krótki numer np. name=Warszawska 01, ref=01. Nie we wszystkich miastach numeruje się w ten sposób przystanki (jeśli dobrze rozumiem)