https://www.openstreetmap.org/node/334558429/history i inne mają ref=703303 który z tego co rozumiem nie jest czymś używanym przez pasażerów do identyfikacji przystanków. Jak ma w terenie ten kod zaznaczony to jest to coś bardzo subtelnego
Dla porównania ref jest identyfikatorem przystanków w wielu miejscach, np. w USA i zastępuje tam nazwy przystanków.
Może by lepiej byłoby te nasze refy zapisać w sposób który nie byłby łatwo mylony z sytuacją gdzie ref powinien być pokazany np. na mapie?
Tego raczej nikt “normalny” nie używa. Jest to unikalny numer referencyjny przystanku ZTM/WTP. Pierwsze cztery cyfry to numer zespołu przystankowego, dwie ostatnie to numer przystanku w zespole (dwie ostatnie będą w nazwie). Czyli 03 → Krucza 03. Pierwsza cyfra to przybliżona część miasta.
W terenie jest tylko małym drukiem na rozkładach, po lewej stronie pionowo.
Jaki jest problem z aktualnym tagowaniem ref? Jest to unikalny numer referencyjny przystanku.
Przeczytałem dyskusję o StreetComplete i nie widzę żadnych powodów, aby go nie wyświetlać.
Być może nie jest używany przez pasażerów, ale jak najbardziej jest używany do identyfikacji przez mapperów.
Nazwa z numerem także powinna być unikalna, ale nie jest stała np. w przypadku otwarcia nowej stacji metra na najbliższym skrzyżowaniu zazwyczaj zmieniane są nazwy przystanków na “Metro X”. Często dodawana jest stara nazwa w nawiasie z “d.” (dawniej).