Raporty z danych OSM

Za namową kolegi antblant-a a i na pożytek wszystkim wrzucam drobną informację…

Czas jakis temu, przy pisaniu procedur do geokodowania popełniłem mapkę wyświetlającą adresy, które są trudne lub niemożliwe do wyszukania z powodu brakujących danych - może sie komuś przyda. Mapka dostępna pod adresem:

http://mapa.abakus.net.pl/test3#zoom=2&lat=536201.63785&lon=580622.3756&layers=B0FFFFFFFF

Warstwy województwa/powiaty/gminy wyświetlają adresy które nie znajdują się na żadnym w/w obszarze administracyjnym

Warstwa Miasta wyświetla adresy dla których nie było nazwy miasta w tagu addr:City, nie leżał na obszarze miasta (granice) oraz w promieniu 3km na najniższym obszarze administracyjnym nie odnaleziono punktu z nazwą miasta.

Warstwa ulice wyświetla adresy dla których nie było nazwy ulicy w tagu addr:Streetname i nie odnaleziono w promieniu 100m na najniższym odnalezionym obszarze administracyjnym ulicy posiadającej nazwę

Warstwa Miasta z punktów wyświetla wszystkie adresy dla których miejscowość odnaleziono dopiero na podstawie wyszukiwania punktu z nazwą miejscowości (więc mogą być niepoprawne)

W komplecie do tej mapy jest jeszcze drobny zestaw tabelek dostępny pod adresem http://mapa.abakus.net.pl/raporty/

Może komuś się przyda… może też ktoś potrzebuje innych warstw czy tabelek, a nie ma możliwości technicznych żeby sobie wygenerować - w takim przypadku można pisać w wątku… Dodanie nowej tabelki to około 30 minut, nowej warstwy koło godziny więc problem niewielki.

Nie jestem guru, ale z prostymi raportami dam sobie radę…

Na temat raportów - zgłaszana w http://mapa.abakus.net.pl/raporty/highway.html Highway=services jest chyba akceptowanym tagiem.

Patrz http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dservices

Racja - wywaliłem z raportu.

Założeniem raportów z highway i building jest wychwycenie definitywnych herezji, a żeby to było łatwiejsze odrzucam to co definitywnie dobre, więc z założenia nie wszystko co jest w tych raportach to błędy (tak jak na przykład raporty o niepoprawnych geometriach).

Nie mniej dzięki za cynk :slight_smile:

Dorzuc prosze Twój linka na ta liste:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/List_of_OSM_based_Services

Highway=bus_stop też raczej nie powinno być na tej liście błedów

Gdyby było punktem, a na liście są linie…

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dbus_stop