Pytania świeżaka

Cześć,
Mam pytania co do edycji map:

  1. Ciąg pieszo-rowerowy - chodnik z kostki sklejony z asfaltem dla rowerów- jak to oznaczyć poprawnie? nie znalazłem takiej kategorii w ścieżkach
  2. Na mapie narysowany jest chodnik zawijający się w okół bloku, jakiś czas temu jego część została przerobiona na ścieżkę rowerową. Można jakość go przeciąć na 2 części żeby nie musieć jednej części rysować od nowa?
    Z góry dzięki za rady
1 Like

Zobacz artykuły Tag:highway=path#Usage_as_a_universal_tag i Bicycle na Wiki. Z Twojego opisu wynikałoby takie tagowanie:

Zacznij od wprowadzenia tego jako tagi (poczytaj o każdym na Wiki), zobaczysz jakie szablony/kategorie podpowie Ci edytor. Jeśli nie będą psuły tego tagowania, to w przyszłości możesz z nich korzystać, może to być łatwiejsze niż wpisywanie wszystkiego ręcznie. Ale tagi (nie szablony/kategorie) są najważniejsze, zawsze sprawdzaj, jakie ustawiasz lub jakie ustawia za Ciebie edytor.

surface można uznać za zbędne, ale na razie bym go też użył, dwa kolejne pojawiły się dość niedawno i mogą mieć dość ograniczone wsparcie w oprogramowaniu.

Z którego edytora korzystasz (lub chcesz korzystać)? JOSM, czy coś innego? Zazwyczaj trzeba zaznaczyć drogę, do tego zaznaczyć punkty podziału i nacisnąć jakiś klawisz (w JOSM jest to P) lub przycisk.

3 Likes