Zauważyłem, że brak wyboru rodzaju obiektu jako maszt, wieża, wysoka budowla techniczna, aby do tej grupy zaliczyć maszty nadawcze RTV, GSM itp. Na wiki coś mają w tej dziedzinie do wyboru, na open posucha. Nie widzę też nic ani z tv i radia aby móc dopasować do takiego masztu.
Czy jest jakieś narzędzie, które dany obiekt wstawiony jako punkt zamieni nam na obszar - jako budynek?
Czyli dajemy przekształć i rysujemy obrys budynku i pinezka ze swoim opisem staje się już bydynkiem bez potrzeby klepania od nowa wszystkich danych.
Obecnie trzeba usunąć to co jest i od nowa klepać wszystkie dane, zamiast użyć już wklepanych tylko zmienić kategorię z punktu czyli linii na obszar.
Niektóre miejsca zostały narysowane jako linia, z której ktoś utworzył prostokąt - obrys budynku - tak jakby to miał być obszar, a w praktyce nim nie jest.
Takiego “obszaru” złożonego z linii nie da się szybko przekształcić w obszar - jako rzeczywisty budynek.
Też by się takie narzędzie przydało gdzie można dowolnie modyfikować kategorie, grupy.
Na peryferiach np remizy OSP, kościoły są często naniesione jako punkt, a nie że ktoś wcześniej narysował obrys budynku (na obszarach mało zaludnionych przeważnie w ogóle brak brył budynków) i obrys jako obszar stał się OSP, kościołem. Takie punkty (nie jako budynek-obszar, tylko jako pinezka-łezka) jak podróżujemy palcem po mapie są niewidoczne na oddalonej mapie i nieraz je łatwo przegapić (a chcemy obejrzeć co w danej okolicy mapa ciekawego proponuje), dopiero przy max zbliżeniu się pojawiają, wyskakują z ukrycia. Bryły budynków widoczne są już na open z daleka. Jak dana instytucja, organizacja jest naniesiona jako budynek-obszar widać już ją z dala w szczerym polu mapy, że coś tam w danym miejscu jest. Czyli potrzeba narzędzia, którym będzie można przeskakiwać między punkt-linia-obszar dla istniejącego już POI. Obecnie jest to niewykonalne.
Wkurzające rzeczą jest to, że jak rysujemy obszar, a w pobliżu przebiega już jakaś linia, granica, obszar czegoś tam, to mapa na siłę próbuje nam połączyć (przyciągają się jak magnesy) nasze rysowanie z czymś już istniejącym i wkurza to na max, bo obiekty, obszary, linie w praktyce są oddzielne a mapa na siłę nas uszczęśliwia i chce je łączyć aby miały punkt wspólny (były o siebie zaczepionie i za chwile się okazuje, że nasza rysowana linia obszaru się przykleiła i przeciąga jakąs starą linię) i potem dużo zachodu aby to rodzielić, bo przy okazji rozwalamy to co żmudnie rysowaliśmy.
Przydałoby się, że jak coś rysujemy nowego, to istniejące już linie w tym obszarze stają się nieaktywne na czas naszego rysowania i nie reagują na nasze nowe rysowanie i dopiero ewentualnie narzędzie zapyta czy ma połączyć naszą i już istniejąca linię, a nie ża na chama łączy i bądź szczęśliwy człowieku…
Niektóre budynki (które w rzeczywistości są jedną wielką skorupą) na open są rysowane jako połączone kilka klocków i teraz brak narzędzia aby te klocki scalić w jedno (a nieraz bryła ma tak skomplikowany kształt, że za dużo zachodu aby usunąć wszystkie osobne je obecnie tworzące klocki i rysować całą jedną od nowa), bo i tak są tym samym numerem adresowym i stanowią w praktyce jedną nierozłączną bryłę i potem problem jest tam coś umieścić, bo się okazuje, że instytucja tam znajdująca się zajmuje 1/3 budynku, bo dla open budynek składa się z 3 połączonych a jednak osobnych klocków.