Jeśli chodzi o miejsce skąd można nadawać i odbierać paczki to chyba będzie to amenity=post_office z odpowiednim operator=*.
https://help.openstreetmap.org/questions/7755/how-do-you-tag-a-courier-company
Jeśli chodzi o miejsce skąd można nadawać i odbierać paczki to chyba będzie to amenity=post_office z odpowiednim operator=*.
https://help.openstreetmap.org/questions/7755/how-do-you-tag-a-courier-company
Ale mi nie chodzi o przebudowę, tylko o korektę na podstawie GPS drogi, naniesionej z grubsza na podstawie jakiejś urzędowej mapy. Jeśli droga jest oznaczona niewłaściwie, to i biegnąca jej środkiem granica jest oznaczona niewłaściwie.
Pytanie, czy częściej korygujemy drogi z powodu ich niedokładnego naniesienia, czy z powodu przebudowy. Mamy takie statystyki?
W takiej sytuacji trzeba popatrzeć, jak inni tagowali takie miejsca. Również poza Polską.
Tutaj przykład: https://www.openstreetmap.org/way/350572676
Do rysowania granic używam podkładu geoportalu z naniesionymi działkami. Nie wyobrażam sobie wnoszenia granicy na podstawie śladu gps (jeszcze najlepiej z sekundowym interwałem). Granica gminy musi biegnąć granicami konkretnych działek. Jeżeli więc mamy do dyspozycji podkład z granicami działek, nie widzę potrzeby rysowania granicy po linii drogi (a tym samym ich łączenia) i późniejszego poprawiania jednego łącznie z drugim.
Jest jakiś tag na sklep filatelistyczny? Przetrzepałem Wiki i Taginfo bez skutku. Może to się da podczepić pod inny tag.
Dobra, przekonałeś mnie.
No właśnie. Czy jest szansa usprawnienia JOSM aby nie było męczące w późniejszej edycji?
W pewnym sensie jest cały czas i nazywa się filtry
Jest shop=philately użyty aż 9 razy.
To dziwne. Tak właśnie szukałem pod “philately” na taginfo i jakimś cudem nie znalazłem. Dzięki.
Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak można w iD wyciąć np. polanę w lesie (dziurę w istniejącym obiekcie), ewentualnie podać jakiś link do informacji który by ten problem opisywał. Bo szukam i nic sensownego nie mogę znaleźć.
Jeśli dziura jest dziurą to:
W ten sposób powinna się utworzyć/zaktualizować relacja.
Przy okazji: dzięki temu plusowi, czyli funkcji scalania, można też przenosić adresy z węzłów na obrysy.
Cześć,
mam pytanie odnośnie osmconvert’era, mianowicie robie tak jak w załączonym screenie, niestety po skończonej akcji jakoś koło 7h gdy otwieram plik osm w qgis niestety nie ma żadnych danych, czy wpisuje złe dane w border box? czy jednak używać jakiś innych komend, cały plik planet.osm z osmconverter mam na zewnętrznym przenośnym dysku czy może to jest winą? po skończonej operacji plik ma 1kb
http://travelco.home.pl/data/maperative.png
Nie podajesz czasem na odwrót lat/long? X - longitude, Y - latitude
odwzorowywałem się programem i wpisywałem tak
-b=40.71,-8.83,41.50,-6.28
czyli spróbować tak?
-b=41.50,-6.28,40.71,-8.83 ??
y-longitude, x-latitude
Raczej tak:
-b=-8.83,40.71,-6.28,41.50
Poza tym, nie szybciej byłoby pracować na skompresowanym pliku planet.pbf?
ok dzięki wielkie za odpowiedź, zaraz popróbuje, szczerze dopiero co się zagłębiam i myślałem że najlepiej robić na tym właśnie formacie osm, w pbf tez mam to będę próbował na tym, dzięki
Czy waymarkedtrails.org nie działa na stałe, czy to tylko chwilowe (a może tylko u mnie zwraca Internal Server Error)?
Przeniosłem temat o parkingach do osobnego wątku:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53727