Absolutnie nie róbmy własnych dziwoloągów typu “Ogródki działkowe Zacisze” o ile nie jest to oficjalna nazwa, tym bardziej, że funkcja “ogródki działkowe” jest już w innym tagu.
Skróty i ich rozwijanie: jeśli będzie tak, aby mapa mogła wyświetlić krótszą nazwę (w sumie chyba wszystko jedno czy “Zacisze” czy “ROD Zacisze”), to nie widzę problemu w rozwinięciu tych skrótów automatem w którymś z tagów (pod warunkiem, że ten sam automat wrzuci też w odpowiednim miejscu skróconą nazwę - długie nazwy zwykle mocno zaciemniają mapę - a nie sądzę, aby mapy tworzone przez obcokrajowców potrafiły automatycznie zwinąć pełną nazwę (“Rodzinne Ogródki Działkowe Zacisze”) do sensownej krótszej wersji.
@Zbigniew_Czernik: Chodziło mi raczej o zwrócenie uwagi, że tylko skopiowałem rozwinięcie skrótu i nie jestem w tej kwestii żadnym autorytetem - ale chyba nie do końca mi to wyszło ;).
Myślę, że warto sobie po prostu przypomnieć o tym, że oprócz tagu “name” istnieją jeszcze “short_name”, “alt_name”, i całe mnóstwo innych i zacząć je stosować (nie tylko do ROD) - tu też mam na myśli również siebie ;).
W kwestii różnych wariacji tagu name mam też pytanie: jest u mnie w mieście ulica “Mieszka I” (czyli Mieszka Pierwszego). Co wrzucić do name i gdzie najlepiej wrzucić tę drugą wersję? W sumie najbardziej mnie wkurza, gdy słyszę w nawigacji “skręć w lewo w mieszka i” (tak jak jest napisane; oraz dodatkowo: tak, mam to włączone ), ale z drugiej strony na mapach wolałbym widzieć napis “Mieszka I” - bo tak jest na tabliczkach w terenie.
z tym ROD to trzeba uważać, bo na większości szyldów i tablic z nimi związanych jest pisane właśnie ROD, bez pełnej nazwy. Nie ma co zaklinać rzeczywistości :).
Większego nie ma.
To jakaś pozostałość po imporcie z UMP i późniejszym kasowaniu.
Usunąć i ewentualnie zastanowic się co to mogło być/czy czegoś nie brakuje w tym miejscu w OSM.
P.S. to nie relacja, tylko way (linia, obrys, czy jak to się tam aktuanie tłumaczy na polski).
Sprawdziłem na street view i tam jest dziurawy asfalt, więc unpaved chyba odpada, więc residental?
Czy taki zły stan nawierzchni jest jakoś specjalnie tagowany?
Jeżeli chodzi o dojazd o który pytałem, to często gęsto mam z nimi do czynienia i de facto nie jest to droga, tylko dojazd do posesji, oczywiście, do końca nie wiadomo czy to idzie po gruncie właściciela i stanowi jego prywatny dojazd (wówczas access=private) czy jest to droga gminna.
Trzeba te numery przenieść do official_ref, to jest tag dla numerów oficjalnie przyznanych, ale nieużywanych powszechnie ani nienapisanych na miejscu. official_ref nie jest renderowany.