Pytania dotyczące serwerów map

Walczę ostatnio z własnym serwerem, pytań robi się coraz więcej, więc może lepiej będzie stworzyć osobny temat dla tego typu problemów.
Dzięki wszystkim, którzy gdzieś wcześniej coś podpowiadali :slight_smile:

Próbuję wykorzystać TileStache do wygenerowania utfgrid. Konfiguracja: http://pastebin.com/3HtrNpa5 - styl w mapniku działa bez problemu, wszystko jest generowane tak jak być powinno. Rysuje infrastrukturę rowerową, więc wyciąga wszystkie tagi które mogą być wykorzystywane do oznaczenia jej: highway, cycleway, bicycle, segregated, oneway, oneway:bicycle (jako onewaybicycle), cycleway:left (jako cyclewayleft), cycleway:right (j/w) etc… Wyciąga tylko elementy, w których występuje poprawna kombinacja tagów - nie wyciągnie highway=path jeżeli nie będzie bicycle=designated itp.
Kafelki json przy takiej konfiguracji generują się prawidłowo, ALE brakuje tagów.
Dla przykładu, kafelek na którym widać jedną drogę dla rowerów, i jedną ulicę z kontraruchem (highway=residential + oneway=yes) wygląda tak: http://pastebin.com/uHfCeUPQ - brakuje tagu oneway dla ulicy z kontraruchem.
Kafelek z drogą dla rowerów i ciagiem pieszo-rowerowym (highway=path, bicycle=designated, foot=designated (nie wyciąga tego tagu), segregated=no): http://pastebin.com/TBkxiPz2 - w ostatnim elemencie brakuje bicycle i segregated.

Próbowałem zmieniać konfiguracje na kilka sposobów. Po wyrzuceniu pola “fields” (niby jest opcjonalne, domyślnie pobiera wszystkie tagi) serwer zaczyna zwracać błąd 500 dla kafli - taki sam efekt jest gdy każe mu się podawać pola które nie istnieją. Zmiana kolejności pól nic nie zmienia. Zmniejszenie liczby też nie.

Te tagi NA PEWNO są wyciągane z bazy (PostGIS), bo mapnik na tym stylu działa bez problemu, i te tagi widzi.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Sugestie co do zmiany technologii też mile widziane. Generalnie chcę zrobić mapę na której będzie można podejrzeć dane rysowanych obiektów - czyli np. najeżdżamy myszką/klikamy, i wyświetlają się informacje wygenerowane na podstawie tagów. UTFGrid ładnie się zapowiada, tylko ta konfiguracja… A niestety grupa dyskusyjna TileStache chyba nie żyje.

Z góry dzięki