Pseudonazwy hydrantów - MapRoulette, pomoc mile widziana

https://maproulette.org/browse/challenges/29818

Mogę przerobić to wyzwanie na TagFix - tak żeby sugerowało czyszczenie zawartości name=* jeśli chcesz.

tyle że tu nie chodzi tylko o wykasowanie name - bo to mógłbym botem zrobić.

A o przeniesienie tego co jest w name do odpowiednich tagów.

Będę się bronił - zrobienie tego w ten sposób pozwala na rozwiązywanie wszystkiego przez przeglądarkę. To nie jest masowa edycja tylko wylistowanie miejsc do poprawy - nie powinno się na ślepo klikać next , next, next - tylko przykładać uwagę do każdego punktu. Mi się całkiem wygodnie to rozwiązuje przez samą stronę, bez odpalania JOSM czy innego edytora, myślę że dla mniej doświadczonych użytkowników jest też to bardziej przyjemne.

W tym konkretnym przypadku zazwyczaj nazwy kwalifikują się do usunięcia, jeśli miałoby cię to przekonać to można też domyślnie zasugerować ich przeniesienie do note=*/decription=* zamiast usuwania.

Znam też twoje zdanie o MR, pisałeś już o tym kilka razy - nie będę się wcinał, ale w swoich pomysłach chciałbym dalej promować takie podejścia do MapRoulette - jak ktoś jest ciekaw jak to wygląda to tutaj przykład ze skarbówkami (to tak w ramach promowania :stuck_out_tongue:).

Chciałbym przypomnieć, żeby mieć element społeczny na względzie. Zakładam, że wiecie, iż hydranty z OSM są używane przez strażaków np. w systemie SWD-ST od Abakusa. Natomiast czy dowiedzieliście się czy i w jaki sposób używają oni tagu name? Sam błąd, który chcecie poprawić nie jest krytyczny, więc warto się w tym rozeznać przed dokonaniem edycji, żeby wiedzieć na czym stoicie.

Podrzucę zarówno wątek jak i mój komentarz odnośnie tagu fire_hydrant:location ze starego forum: Hydranty - Co? Gdzie? Jak? i Kiedy? / users: Poland / OpenStreetMap Forum

Nazwy nie zawsze wskazują lokalizację - wziąłem losowo kolejne 5 przykładów z tego MapRoulette. name=:

  • Hydrant KM PSP Konin → do klucza operator=*
  • Sumina Dworzec PKP → skasowałem
  • w polu, przy drodze krajowej → do fire_hydrant:location
  • Kępsko 15 → skasowałem
  • Do sprawdzenia → z historii edycji i innych tagów wynikało, że działa więc skasowałem.

Faktycznie, ciężko tutaj zasugerować jakieś zmiany.

Przejrzałem pobieżnie zmiany z konta abakus_uploader (strażakOSM) i mapę na ich serwerze - wydaje się, że nie korzystają z nazw przynajmniej w tym systemie (swoją drogą nie korzystają też z np. numeracji mieszkań na klatkach schodowych, mają chyba starą wersję rendera).

1 Like

nie

wiesz jak się ich zapytać? Może pingowanie @jendrusk byłoby dobrym pomysłem?

Napisałem do nich przez formularz kontaktowy na stronie, jendrusk pisał ostatnio że nie jest już powiązany z Abakusem.

1 Like