Przyrządy do ćwiczeń

Trafiłem na taki topic na innym forum https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=29932 i przyznam, że chętnie bym z takich informacji na mapie korzystał, tylko czy jest na to jakieś usystematyzowane tagowanie?
Oczywiście trochę lokalizacji chętnie bym wprowadził wiedząc jak zrobić to poprawnie.

http://www.openstreetmap.org/browse/node/1005385345
leisure = pitch
name = Siłownia bezpłatna
sport = gymnastics
Chyba bardzo z prawdą się nie rozmija takie tagowanie ;). W Łodzi jest całkiem sporo takich miejsc, głównie w parkach lub w pobliżu szkół.

Tylko mam wątpliwości czy leisure=pitch jest właściwe, ale na wiki nic lepszego nie widzę…

leisure=sports_centre będzie w równym stopniu naciągane :slight_smile:

a leisure=playground?

leisure=playground to raczej dla dzieci i niech tak zostanie – to jest bardzo istotne POI dla rodziców z małymi dziećmi i źle by było jakby z marudzącym dzieckiem w nieznanym mieście dotarli pod takie drążki.

Dla kolegów z Łodzi wykaz bezpłatnych siłowni: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/%27%27%27Si%C5%82ownie_bezp%C5%82atne_w_%C5%81odzi%27%27%27.
Dane uzyskałem z poszczególnych delegatur (odpowiadają za konserwacje) w 2011r. nie wszystkie jednak odwiedziłem dlatego nie ma ich wszystkich na mapie.

Tagowałem przyrządy do ćwiczeń jako leisure:playground,sport:gymnastics,ale znalazłem coś takiego
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure%3Dfitness_station
nie wiem czy by to pasowało do darmowych siłowni
http://bi.gazeta.pl/im/d7/53/ed/z15553495P,Silownia.jpg

Powinno pasować, zobacz zresztą przykładową fotkę z tego artykułu:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/File:Academia_na_Reden%C3%A7%C3%A3o.JPG

a co złego z landuse=recreation_ground? Jak dla mnie wypisz wymaluj teren rekreacyjny

Landuse to użytkowanie terenu, trochę inna kategoria. landuse=recreation_ground ma się do leisure=fitness_station mniej więcej tak jak landuse=retail do shop=convenience. Każda siłownia plenerowa może od biedy mieć więc pod spodem landuse=recreation_ground (chociaż sam bym się powstrzymywał przed wydzielaniem landuse dla takch małych obszarów), ale sam obiekt powinien być oznaczony osobno, ponieważ nie każdy recreational_ground od razu oznacza siłownię plenerową.

Zmieniłem tag na leisure=fitness_station dla bezpłatnej siłowni ,i to się nie wyświetla na podstawowej mapie osm
https://www.openstreetmap.org/node/3653203708
jednak chyba przy tagowaniu leisure=playground zostane.

Nie wyświetla się i nie tagujemy pod render.
Takie siłownie oznaczamy jako leisure=fitness_station już od pewnego czasu i jeszcze trochę (+7000), to ktoś zrobi ikonkę i będzie je widać:)

To niech ikonka będzie :slight_smile:

O ikonce na domyślnej warstwie była nawet rozmowa, ktoś zaproponował taką z elektryczną bieżnią (jak dla studia fitnessu), ale spotkało się to z oporem, że przecież pod chmurką nie ma takich bieżni i na tym póki co stanęło. Można więc albo argumentować, że ikonka jest abstrakcyjna i żeby nie było ich za dużo typów, więc niech ta bieżnia obejmuje wszystkie fitnessy (pod chmurką i pod dachem), albo przedstawić projekt do tych pod chmurką - musi być w miarę czytelna w rozmiarze 14x14 pikseli i w jednym kolorze.

Ale i tak zrobił się pat pod względem dodawania czegokolwiek do domyślnego stylu - jest jeszcze mnóstwo rzeczy, które by się przydały, ale albo rozbija się to o oczekiwanie, że ikonka/wzór będą jednoznacznie rozpoznawane (choć to utopia, bo np. księgarnia i biblioteka mają arbitralnie przypisane obrazki), albo że w ogóle jest ich za dużo, ale też nie ma jasności nawet co do zasad ogólniejszych (kiedy stosować jaki kolor i od którego poziomu ma się coś pojawiać), choć próbowałem je ustalić dla istniejących ikonek, żeby system miał jakąś wewnętrzną logikę. W tej chwili po prostu wszystko przymarzło i najwyżej pojedynczo można proponować nowe obiekty metodą na oko i bez dużych szans na realizację.