Przesuwanie zdjęć Bing w Potlatch2

Tło w postaci zdjęcia w P2 - np. Bing - można przeswać, kiedy mamy wciśniętą spację.

… ale żeby od razu nowy wątek zakładać dla tej cennej informacji? :slight_smile:

Najszybszy sposób dotarcia do ekipy. A życie ułatwia bardzo.
A zawiasem mówiąc: infomacja naprawdę istotna. Została rzucona na niemieckim forum. Ktoś stamtąd rozwijał P2.

Moim zdaniem automatyczne wytłuszczenie wątku na stronie głównej forum jest wystarczającym sposobem na dotarcie do ekipy.

Jeszcze tego nie robilem wiec byl to dla mnie najszybszy znany mi sposób dotarcia do ekipy. Moze dobrze bys to zrobil?
JEsli zbyt malo osób czyta forum, to umiesc przy okazji informacje, ze obecny algorytm do poprawiania geometrii budynków w P2- robienia prostokatnosci - nieco obrys powieksza. Jesli rysujemy wiec na oko budynki prostokatne, to jest to ok. Jesli budynek ma ksztalt litery L, T badz innych, to dobrze rysowac obrys z minimalnym niedomiarem.

Inny problem o którym juz pisalem, to fakt ze zdjecia z Bing sa ze soba klejone z duzym prawdopodobienstwem nie manualnie, lecz algorytmicznie. Powoduje to, ze moga zdarzyc sie fragmenty “zjedzone”. W opracowywanym obszarze w Torunu odkrylem taki obszar. Oznacza to, ze nawet jesli dobrze dopasujemy zdjecie lotnicze w jednym obszarze, wcale nie musi byc to dobrze 200 metrów obok. Dlatego chyba najlepiej miec caly czas wlaczana edycje sciezek GPS i jesli zajdzie potrzeba, kalibrowac to samo zdjecie z Bing pod kolejne fragmenty masta. Nie jest to elegancka metoda i nie jest potrzeba, jesli mamy do czynienia ze zdjeciami wysokiej jakosci. Zdjecia w Hamburgu np. sa nieporównanie wyzszej jakosci niz te z Torunia: widac na nich dokladnie pojedyncze pasy przejscia dla pieszych. Tam algorytm niczego raczej nie jest w stanie popsuc. Przy gorszych zjeciach jest to niestety mozliwe.