Przeglądanie map w formacie OBF (w trybie offline) pod Linuksem

Witajcie.

chciałbym przeglądać mapy binarne (przygotowane dla osmand) na desktopowym linuksie.

czy jest to możliwe??

chyba najlepszą metodą byłoby odpalenie osmand’a pod linuksem, ale niestety chyba tego nikt nie praktykuje.

pozdrawiam

Nie słyszałem o desktopowym programie obsługującym mapy OsmAnda. Zostaje chyba tylko emulator androida. Jest za to kilka innych aplikacji na desktop.

W OsmandMapCreatorze masz opcję “Offline Rendering” i to jest chyba to, czego szukasz. Możesz też sobie ściągnąć androida x86 i odpalić w wirtualce.

Czy ktoś może a informacje w jaki sposób skompilować mapy do formatu obf. Pod Windowsem. Próbowałem to robić OsmAndMapCreatorem ale na końcu procesu pojawia się błąd java.util.nosuchelementexception i po całej robocie. A pracuję na windows8.

Obydwa pomysły są bardzo fajne.

Ten pierwszy ma taką zaletę, że ma szansę działać na słabszych komputerach.

odpaliłem więc OsmandMapCreator, zaznaczyłem opcję “offline rendering”, wskazałem miejsce do katalogu z binarnymi mapami:
World_basemap.obf
Polad_europe_2.obf

odłączyłem sieć od mojego kompa i niestety mapa się nie pojawia, tzn. ani base, ani obszar dla polski. Widzę tylko szachownicę.

Kiedy sieć jest podłączona to oczywiście widzę mapy.

może masz jakiś pomysł, który by mi pomógł:)

pozdrawiam

chyba wiem:
OsmandMapCreator podczas przeglądania online, zciąga kafelki do cache na lokalnym kompie. Później mogę zaznaczyć, że nie ma korzystać z netu i te zciągnięte dane są wyświetlane i nic poza tym.

mnie raczej chodziło o możliwość przeglądania plików *.obf offline.

czy ktoś może ma jakiś pomysł (oprócz emulatora android’a - mam słabą maszynę)?

pozdrawiam serdecznie

Tak łatwo to nie ma :stuck_out_tongue: Musisz ściągnąć osmand-linux-x86.lib oraz default.render.xml i wskazać do nich ścieżkę w ustawieniach.

Witaj RicoElectrico.

Dzięki Twoim wskazówkom jestem dalej ale chyba jest jeszcze trudniej :slight_smile:
ustawiłem ścieżkę absolutną do osmand-linux-x86.lib, jak i do default.render.xml.
po uruchomieniu log wygląda dużo lepiej, lecz niestety ostatecznie nie dochodzi do wyświetlenia mapy, bo program się koruje (segmentation fault).

używam OsmAndMapCreator-1.1.3.
pliki zciągnąłem stąd:
http://download.osmand.net/resource/osmand-linux-x86.lib
http://osmand.googlecode.com/git-history/a75d29714b27214f0a197ff8e7a9f7f6e3e19798/DataExtractionOSM/src/net/osmand/render/default.render.xml

korzystam z javy z mojego ubuntu 12.04 tj.:
$ java -version
java version “1.6.0_27”
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea6 1.12.5) (6b27-1.12.5-0ubuntu0.12.04.1)
OpenJDK Client VM (build 20.0-b12, mixed mode, sharing)

log wygląda następująco:

INFO: JNI_OnLoad completed
INFO: File /media/Maps/OBF/Poland_europe_2.obf is initialized.
INFO: File /media/Maps/OBF/World_basemap.obf is initialized.



INFO: Native ok (init 0, rendering 0)
TIMES search - 19 rendering - 230 unpack - 126
INFO: Search map basemap
INFO: Search : tree - read( 261), accept( 106), objs - visit( 8650), accept(0), in result(1)
INFO: Creating SkBitmap in native w:-828 h:844!
INFO: Allocated 0 bytes at 0xb0bdbb18
Segmentation fault (core dumped)

czy masz może jakiś pomysł?

pozdrawiam serdecznie

… jestem trochę dalej.
zmieniłem pamięć dla wirtualnej maszyny z -Xmx720M na -Xmx1024M. Teraz koruje się tylko jak maksymalnie oddalę mapę (więc to akceptowalne), lecz dalej jest problem: mapa nadal się nie renderuje, tj. biała plansza zamiast mapy.

pozdrawiam