Prywatne kolekcje śladów GPS

Jakiś czas temu udało mi się uzyskać zgodę na wykorzystanie tras Pana Jerzego Storczyka (JurekS), jednego z administratorów forum http://rowerowylublin.org/. (Ślady GPS: http://www.gpsies.com/mapUser.do?username=JurekS). Umówiłem się że jako źródło będę podawał Jerzy Storczyk (Jurek S) http://rowerowylublin.org/ . (Drogi wyrysowane do dnia 30 czerwca: http://img96.imageshack.us/img96/2755/mapimage.jpg)

Tak sobie pomyślałem że można by powysyłać zapytania o możliwość bezpośredniego załadowania śladów do OSM (z opisem od kogo pochodzą). Ale wtedy może być problem z podaniem źródła, bo dane byłyby ładowane do JOSM na jedną warstwę. Należało by to dokładnie wyjaśnić podczas zapytania o możliwość wykorzystania. Albo można by potworzyć osobne warstwy WMS ze śladów dla których uzyskano by zgodę, tak aby każda z osób miała własną warstwę WMS. Wtedy łatwo można byłoby dodawać odpowiednią wartość tagu source jeśli ktoś by sobie tego życzył. Niestety nie wiem czy istnieje serwis/program który pozwoliłby na tworzenie WMS ze śladów i użycie w JOSM…

Co myślicie o wysyłaniu tego typu zapytań?

Mam bardzo dużo własnych śladów i niestety brakuje mi czasu, żeby je załadować do bazy OSM. Śladów cały czas przybywa a czasu niestety jest coraz mniej. Bardzo chętnie przekażę moje zbiory komuś, kto mógłby je załadować w moim imieniu.
Pozdrawiam
SM