Przykład - dobry - jednak drug nitka tej S3 którą pokazałeś w pierwszym linku się buduje albo i jest w wielu miejscach już wybudowana to raz. Dwa to równolegle do tego fragmentu drogi leci S7 i tę bym wybrał bo po pierwsze jadąc z północy większa część drogi biegła by nią a nie krajówkami przez tę obwodnicę. Choć wiem czasami że watro korzystać z tras alternatywnych drogami wojewódzkimi bo ruch płynniejszy i mniej korków tam jest - ba powiedziałbym że wcale. I chciałbym wiedzieć że to co jest na mapie to krajowa obwodnica a nie eSka.
Na razie jednak skoro są wytyczne trzymajmy się ich. A jak się zmienią zróbmy tak by było zgodnie z nowymi. A tak co chwila ktoś coś zmienia bo jest niby lepsze ale nie jest tym do czego służy dany tag.
I tylko o to mi chodzi. O zasady i reguły - jasno opisane w sposobie tagowania dróg w Polsce tylko tyle.
W 2013 roku Invest Bank (czasem mapowany jako InvestBank) zmienił swoją nazwę na Plus Bank (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plus_Bank), tymczasem po całej Polsce porozsiewanych jest kilka Invest Banków.
Kto może, niech sprawdzi czy w jego mieście takie placówki istnieją i zmieni ich nazwę na Plus Bank. http://overpass-turbo.eu/s/Ath
Na podstawie śladów GPS i zgłoszenia użytkownika Yanosika otworzyłam drogi, nie wiem natomiast czy pozostałe elementy (ścieżki rowerowe, piesze itp.) są już “dostępne” do użytku.
Swego czasu zauważyłem tę zmianę - nie chcę jej zmieniać bo drogi nie są jeszcze wszystkie otwarte od ronda do zjazdu na DK10 rowerowa infra i piesza w budowie, ale mniej więcej tak to wygląda z informacji na dzień: https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=150924323&postcount=3438
Rondo oddane do użytku dla kierunku Szczecińska Wyszyńskiego, zamknięto odcinki 11 Listopada i Beama. Rondo otworzyłem, Bema i 11 Listopada zamknąłem (usunąłem odcinki byłej jezdni zostawiłem ich połączenie z rondem w budowie.
Na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych i okolicy “pojawia się i znika” las. Może przyczyniłem się do tego, bo z wielokąta złożonego wydzieliłem polany (na mapie były lasem), ale nie mogę dojść gdzie tkwi błąd i czy ten las właśnie pojawia się, czy dopiero znika. Proszę o sprawdzenie.
Nawet na z8-12 jest tam biała plama. O ile właśnie nie odbywa się na serwerach renderowanie nowej wersji osm-carto, to uszkodzenie musiało powstać znacznie wcześniej, gdyż te poziomy zoomu same się nie odświeżają.
Są tam przynajmniej 2 wielkie multipolygony i trzeba by je przykroić, co powoli postaram się zrobić, by w przyszłości jeden błąd nie obejmował takiego dużego obszaru.
Natomiast jest jeszcze problem z rolami w relacji - wiele obszarów nie ma nadanej żadnej roli, a powinny mieć inner. Tego nie poprawiałem.
Nie wyświetla się na domyślnym stylu, co zapewne jest wynikiem jakichś problemów z analizą, bo nowe osm2pgsql stara się mniej domyślać przy imporcie do bazy i jeśli wielokąta nie rozumie, to na wszelki wypadek go odrzuca.
Pytanie jednak co może być problemem i jak to można naprawić?
Mam na razie teorię, że to może dlatego, że składa się z 6 osobnych wielokątów zewnętrznych i wielu wewnętrznych, tylko że te wewnętrzne należą do całej relacji, a nie do poszczególnych granic zewnętrznych.
Ja bym proponował skasować ją i narysować lasy porządnie. Widać, że to jakiś import i to robiony z mało dokładnego zdjęcia. Rozbieżności z tym, co na lądzie, są duże.
To nie przeszkadza, natomiast szkodzą, jak się okazuje, przecinające się wielokąty wewnętrzne (te z rolą inner).