Prośba o pomoc w przygotowaniu map

Witam, mam pewien problem i opisze go jak najdokładniej jak mogę i liczę na szybką pomoc bądź mądre nakierowanie.

A więc pobrałem sb aplikacje OsmAnd z GooglePlay. I chciał bym wgrać mapy typu:
1.http://www.mapywig.org/m/WIG_maps/series/100K_300dpi/P40_S29_KUTNO_1938_300dpi.jpg
2.http://www.mapywig.org/m/WIG_maps/series/025K_german/4029_F_Sobota_IX.1944.jpg
Czyli jak mi wiadomo “rastowe”

tą 1 przerobiłem w programie “Oziexplorertrial” wrzuciłem do innego programu bo tam umiałem :smiley: i niestety nie działało nic po włączeniu start wgle “celownik” się nie przemieszczał.

tu jak pisałem posiadam apke zainstalowaną ale nwm kompletnie jak wrzucić mapy i czy inaczej się :kalibruje: o ile dobrze ja to wykonałem;>

Mile widziana bd pomoc

edit jak by był ktoś chętny nawet tą mapke z 1 linku mi zkonwertować bo moze to ja cos zle robie ;/

Nie wiem czy ktoś probowal tak hakowac OsmAnda jak ty planujesz. Jesli ci sie uda w koncu koniecznie daj znac jak tego dokonales :slight_smile:

jak pisałem jestem zielony konkret i niestety nie wiem jak dokonać tego , no jeśli się nie da wgle to usuncie temat

To Cię ustawia? https://groups.google.com/forum/#!topic/osmand/DzcqdcqjNaE

Może są jakieś konkretne elementy z tej mapy które chciałbyś przerysować do OSM? Wtedy będziesz je miał bezpośrednio w OSMand. Wtyczka do JOSM która pozwoli wstawić tą grafikę i na jej podstawie rysować nazywa się PicLayer.

Zastrzeżenie jest takie, że na OSM wprowadza się elementy istniejące, nie historyczne. Ja np. z takich map odtworzyłem w mojej okolicy starą rozebraną linię kolejki wąskotorowej.

Osmand wiki twierdzi, że się da: https://code.google.com/p/osmand/wiki/HowToPrepareYourOwnDataToUseOffline - punkt czwarty i piąty. Niemniej nigdy tego nie robiłem. Jeśli mapy dla trekbuddy działają (jak twierdzą w punkcie piątym), to nie powinno to być bardzo trudne do zrobienia.

jak by to powiedzieć najlepiej cała mapka 1 , moze popróboje moze dam cos rade

edit: zobaczyłem wasze porady i nic nie kminie ;< a ktoś mógł by z was spróbować , jeśli nie zajmie wam to dużo czasu

no niestety nie moge tego zrobic… A da się chociaż jakoś nałożyc tą 1 moją mape na zwykłą by był prześwit ale by była czytelna??

No właśnie jest trudne do zrobienia bo mapy WIG są bardzo szczególne. Powstały po I wojnie światowej poprzez połączenie map różnych zaborców i posługują się specyficznym odwzorowaniem: http://www.numerus.net.pl/wig_problem.html
Szukaj pomocy na Garniaku, temat WIG jest tam regularnie wałkowany.

do przygotowywania map rastrowych do OSMAND polecam MAPC2MAPC. To mały program który potrafi bardzo wiele

A musi być osmand? Nazwy nie pamiętam, ale za friko były przynajmniej dwie niezłe aplikacje, które bez problemu czytają mapy kalibrowane pod OziExplorer - a configi do WIG pod Ozi są chyba od dawna gotowe.