Prośba o import adresów

Niepoczołowice zaktualizowane.
P.S.
Po aktualizacji pozostaje 30 punktów dla m. Niepoczołowice bez przypisanej ulicy - według informacji z urzędu gminy nie będą one (na razie) zmieniane ze względów proceduralnych.
Chodzi głównie o punkty adresowe przypisane do wsi Niepoczołowice a leżace we wsi Potęgowo.
Zostały one kiedyś niefortunnie nadane i jest obecnie spory problem żeby to wyprostować.

Dzięki. Przyjrzę się za jakiś czas. Poza tym mam tam zaplanowanych kilka wizji lokalnych jak śnieg stopnieje. :slight_smile:

https://www.dobczyce.pl/sites/default/files/bip_uchwaly/uchwala_nr_xviii_156_2020.pdf
U nas to wciąż Wesoła. Ale ta ulica (oraz Szkolna obok) nie figurują w PRG, choć są w TERYT.
Gmina nie prowadzi ewidencji w iMPA, nie znalazłem innego odpowiednika którym się posługują, więc nie wiem gdzie zgłosić błąd.

Gdzie jest ten błąd? W OSM nazwę zmieniłem.

W PRG. Teraz zobaczyłem i Szkolna jednak jest w PRG, więc tylko w miejscu Armii Krajowej jest pustka.
https://polska.e-mapa.net?userview=29315
W domyśle chodziło mi o to, aby nasi spece od gminnych geoportali zgłosili błąd :wink:

Tutaj widać ulicę: https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=5480403

https://www.openstreetmap.org/note/2574357#map=17/53.84003/22.36872&layers=N - prośba o import w Ełku

https://www.openstreetmap.org/note/2573201#map=15/50.0384/21.0198&layers=N - prośba o import w pod Tarnowem (jest też grupa na południowy zachód)

W Ełku dodawałem budynki i adresy jakiś miesiąc temu, jeśli doszły nowe to się tym zajmę.

W Gdyni są dwa adresy gen. Józefa Hallera 9 - szkoła i dom. Zarówno wg PRG jak i miejskiego serwisu: https://nasze.miasto.gdynia.pl/e-uslugi/portal-mapowy

Inny bubel: II Urząd Skarbowy w Gdyni ( https://www.openstreetmap.org/way/137060550/history)) używa adresu Hutnicza 25, który wg PRG i ciągu numeracji jest kilkaset metrów dalej: https://www.openstreetmap.org/node/7733652518/history

Takich kwiatków jest sporo w każdym województwie. np. numery 8a i 8A. Numery bez literek też się trafiają podwójne. Takie zostawiam, bo nawet gminy twierdzą, że tak ma być i nie ma jak tego w sensowny sposób poprawić.

Jaki jest więc sens trzymania w osm https://www.openstreetmap.org/node/7733652518 , skoro nie ma on potwierdzenia w terenie?

Utrzymanie takiego punktu wg mnie ma takie samo uzasadnienie jak adres nadanie budynkowi nr np. 36 i przypisanie do klatek schodowych adresów 36A, 36B, 36C - w przytoczonym powyżej przypadku adres główny przypisany może być całej działce przemysłowej (kiedyś pewnie była to jakaś spora fabryka) a teraz budynki na działce dostały wyróżniki, bo każdy budynek stał się oddzielnym biurowcem.

Tam nie ma takiej sytuacji. Każdy z adresów - 25A,25B itd. - to samodzielny, oficjalny adres. 25 to nie jest adres główny, bo takiego rozróżnienia tam nie ma. W jego miejscu nic nie ma, a dokładnie to jest to teren podchodzący pod adres 25A.
Natomiast dopisywanie oznaczeń klatek do adresu to nie jest oficjalnie przyjęty w Polsce sposób adresacji, choć niewątpliwie może się sprawdzać w praktyce.

Problem z tym punktem jest taki, że gdy ktoś będzie chciał znaleźć Urząd Skarbowy po adresie, to w danych będzie miał dwa takie adresy znacznie od siebie oddalone. Natomiast gdyby chciał znaleźć miejsce, gdzie teraz jest dyskutowany adres, to nie posłuży się nim, ale adresem mieszczącej się tam firmy, czyli numerem 25A. Nie ma więc z tego adresu pożytku, a nawet jest odwrotnie - wprowadza on zamęt.

Miejscowość Wola Radziszowska. Przejście z numeracji wiejskiej na uliczną. Bardzo proszę o pomoc:
https://budynki.openstreetmap.org.pl/#map=14/49.90949/19.79347

Zrobione - 726 punktów zaktualizowanych na adresację uliczną + przybyło 61 nowych punktów adresowych.

Świetnie, dzięki. :slight_smile:

Następne przejście z numeracji wiejskiej na uliczną - Gądów:
https://budynki.openstreetmap.org.pl/#map=14/51.05018/16.90755

Zrobione - 53 punkty zaktualizowane, 41 nowych uzupełnione.

Adresy przejrzane i zaktualizowane do bieżących danych ewidencyjnych, przy okazji uzupełnione również 19 brakujących punktów.

Użytkownik zgłosił nam braki w adresacji w gminie Łapanów. Trochę dodałam ale dobrze byłoby zrobić import da całej gminy z danych urzędowych. Czy ktoś miałby chwilę żeby to uzupełnić?