problem z wyświetlaniem ikon

Próbuję wyrenderować mapę z uwzględnieniem różnych obiektów turystycznych m.in. baz/pól namiotowych (tourism=camp_site). Zauważyłem, że dopóki baza/pola są reprezentowane przez jednego noda to po wygenerowaniu mapWriterem otrzymuję ikonkę namiotu. Problem zaczyna się w momencie gdy baza/pole jest zaznaczone obszarem (way) wtedy po wygenerowaniu mapy ikonka namiotu się nie pojawia.

https://imgur.com/a/VCdhgp7

Fragment mapy (osm.pbf):
https://ufile.io/p86a2bp9

Fragment wygenerowany (map):
https://ufile.io/hjdf75t6

Do przeglądania gotowej mapy używam Cruisera z domyślnym stylem mapy.

Czy da się, najlepiej bez modyfikacji danych w plikach osm.pbf, rozwiązać ten problem?

Dla tych którzy pierwszy raz słyszą o tym programie: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cruiser - oparty o bibliotekę MapsForge.

Ściągnąłem dla eksperymentu mapę Łotwy (tylko 55 MB :slight_smile: ) i np. https://www.openstreetmap.org/way/45105364 się wyświetla z symbolem. Więc w ogólności da się wyświetlać elementy way z symbolem tak jak node.

Wydaje mi się, że po prostu trzeba dopasować styl, bo MapsForge powinien taki przypadek łyknąć. Niestety widzę, że Cruiser jest programem freeware, lecz o zamkniętym źródle. Więc trzeba zgłosić to autorom, to chyba dość prosta poprawka.

Edit: widzę, że jest w Cruiserze możliwość załadowania własnego stylu. Więc możesz poeksperymentować mając za przykład różne style znalezione w sieci.

Docelowo chciałem użyć tej mapy na telefonie korzystając z apki Locus Map i tam mapa wyświetla się tak samo jak w Cruiserze. Porównywałem też różne style m.in Elevate, OutdoorV4, HiLo, freemapV5. Na wszystkich jest ten sam problem. Testowałem też zmianę konfiguracji w pliku tag-mapping również bez skutku. Co ciekawe na głównej stronie OSM namiot się pojawia. https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.14087/22.66685

Budynek schroniska (tourism=alpine_hut) na zachód od tego brakującego pola namiotowego też jest oznaczony jako “way” i tam ikonka się pojawia za każdym razem. Wydaje mi się, że konfiguracja schronisk i pól namiotowych jest identyczna, a jednak obiekty wyświetlają się inaczej.

Ok, udało mi się rozwiązać ten problem. W pliku tag-mapping, który użyłem do wygenerowania mapy brakowało obsługi tourism=camp_site jako way

Brakująca linijka:
Fajnie, że się udało i dzięki za zapostowanie rozwiązania.
Pic related :smiley: