Problem z głosem lektora

Witam,
ściągnąłem głos Holek_PL z chomikuj.pl, jednak po wybraniu go, nic nie słychać. Nawigacja działa dobrze, informacje wyświetlane na ekranie zmieniają się wraz z upływem drogi, ale nic nie mówi. Za pomocą OsmAnd Voice Import zaimportowałem kilka polskich głosów z TomToma, sytuacja analogiczna jak z Hołkiem. Gdy wybiorę pl-tts, to nawigacja czyta komunikaty, ale jest to raczej generowane przez syntezator mowy niż odtwarzane z plików. Głos na maxa, próbowałem odtwarzanie komunikatów przez wszystkie 3 kanały - bez skutku. Gdy otwieram pliki w menedżerze plików w telefonie, to odtwarzacz muzyki bez problemu je odtwarza. Co może być nie tak?

Pozdrawiam

Najlepiej to sobie zainstalowć Ivonę, chyba najlepszy syntezator mowy polski no i o tyle lepszy że przeczyta wszystko a nie tylko to cxo ma nagrane, czyli też ulice ; ) Jest darmowy w Google Play, bo na razie to beta, która działa bardzo dobrze.

Zainstalowałem, czy muszą być obie aplikacje Ivony (500kB - TTS i 55MB - Maja) ? Ivona rozwiązuje tylko częściowo problem, gdyż nadal nie jest to głos np. Czesia :slight_smile:

Chyba muszą być obie, pewności jednak nie mam ; )

Pomimo zainstalowania IVONA TTS i IVONA Maja Polski Beta nadal mam problem z głosem lektora. Chodzi o telefon HTC One. W zakładce “ustawienia dostępu” → Przetwarzanie tekstu na mowę wybrałam IVONA i w zakładce “Język i klawiatura” także. Proszę o informację co jeszcze mogę zrobić, żeby mieć polskiego lektora.

Napisz jeszcze o którą nawigację chodzi, bo na razie z Twojej wypowiedzi ciężko się domyślić.

Jeśli chodzi o OsManda (tak podejrzewam, że o to chodzi), trzeba jeszcze w samym OSMandzie - wejść w ustawienia - wybrać “ustawienia globalne” i następnie “głos nawigatora” i tam wybrać “Głos TTS Polski” i następnie wrócić do ustawień globalnych i wejść w “wyjście głosu nawigatora” i tam zaznaczyć “kanał media/music”. OSMand zaczyna gadać dopiero jak się go ustawi w tryb nawigacji. To jest dość głupie w OSMand, ale żeby on wszedł w tryb nawigacji nie starczy wyznaczyć trasę, tylko trzeba jeszcze kliknąć w taką strzałkę w dolnym, prawym rogu - dopiero wtedy program wchodzi w faktyczny tryb nawigacji. Pokazuje strzałki skrętu i zaczyna mówić.

ale dzięki tej strzałce, czy raczej ikonce obok niej, możesz się upewnić, czy routujesz samochodem rowerem czy pieszo, co wcześniej nie było takie oczywiste :slight_smile:

W jakim formacie masz pliki ?